Sneferu pirmoji lygiasienė piramidė

Prieš faraoną Sneferu valdžiusi 2613–2589 prieš mūsų erą, egiptiečiai dar nemokėjo statyti piramidžių su lygiomis sienomis. Buvo statomos laiptuotos piramodės. Geriausias tam pavizdys yra Džosero (~2600m pr.m.e) „kapas”

dzoser.jpg

Sneferu, dar žinomas kaip Snofru, Ketvirtosios dinastijos įkūrėjas, nebuvo karingas faraonas. Jo laikais buvo pagaminta daug didelių laivų, gražių pastatų. Kaip jau minėjau jis nebuvo karingas, bet Egipto sieną nuo preišų jis gynė intensyviai. Sneferu valdymo metu padidėjo prekyba su kitom šalim.

Faraonas Sneferu taip pat galvojo apie savo gyvenimą Ozyrio mirtingųjų karalystėje, todėl statyti sau pirmidę jis sumanė gana anksti.

Savo pirmąją piramidę „Medum” jis pradėjo statyti šalies centre. Ji pradėta statyti kaip laiptuota, vėliau tarp laiptų tūrėtų būti padėti likusieji akmens blokai, kad piramdidė įgautų lygias sienas.

167.jpg medum.jpg

Bet nepabaigęs savo pirmosios piramidės, faraonas nusprendė statyti kitą prie Dašuro. Jos plotas buvo toks didelis, kad pabaigti viršūnei neužtektų akmens, todėl buvo nuspresta statyti viršūnę mažesniu laipsniu.
rezultatas Sneferui nepatiko, jis pradėjo statyti kitą 🙂

romb.jpg

Raudonoji Sneferu piramidė buvo jo paskutinioji, tai buvo pirmoji lygiasienė piramidė.

dashur_red_pyramid.jpg

Sneferui patiko jo paskutinis kūrinys, ten jis buvo palaiduotas. Po kiek laiko jo sūnus Cheopas (Kchufu) pastatys didžiausią piramidę…

P.S. Atsiprašau už nuotraukų kokybę, Sneferų laikų paveiksliukų su gera kokybe rasti sunku.


2007-09-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *