Penkis kartus pigesnis parkavimas Latvijoje

Parkavimo automatas Rygoje

Ryga – brangus miestas visomis prasmėmis. Susidaro toks įspūdis, kad už viską reikia mokėti. Priešingai nei Vilniuje čia automobilio taip paprastai netoli miesto centro neįkiši. Beveik visi kiemai su elektriniais vartais, o gatvėse stovi kelio ženklai, pranešantys, kad stovėjimas mokamas. Prie viso to lyg iš niekur atsirandantys inspektoriai, išrašinėjantys baudas pažeidėjams.

Vidutinė kaina už 15 minučių stovėjimą – 1 litas (pavertus į mūsų pinigus). Tad palikus automobilį kokioms penkioms valandoms, kad minimaliai apžiūrėti miestą, jau teks pakloti 20 pinigų.

Pristatau būdą kaip apgauti sistemą ir mokėti mažiau. Viskas labai paprasta, tiesiog reikia į parkavimo automatą mesti lietuviškus pinigus. 20 lietuviškų centų automatai atpažįsta kaip 20 latviškų santimų. Lato ir lito santykis yra maždaug 1:5, todėl panaudojus šį būdą gausime 5 kartus pigesnį parkavimą. Iškrapščius visus skatikus iš piniginės galima papigiai palikti mašiną nors iš visai dienai!

Tiesa yra du niuansai. Pirmas, kad Rygos centre automatai grynų pinigų nepriima, tik banko korteles ir elektroninius bilietus, todėl automobilį teks palikti kiek atokiau. Antras, kad už keturių mėnesių Latvijoje bus įvestas euras ir šios apgaulės panaudoti nebebus galima. Tad jei dar šį rudenį sumastysite nulėkt pas kaimynus palikite jiems mūsų pinigų.

2013-09-06

Įrašo “Penkis kartus pigesnis parkavimas Latvijoje” komentarų : 1

  1. Arūnas parašė:

    Koks fordo raktelių likimas 2014 ? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *