80 metrų aukščio stulpas „Šakutė“

bokštas_šakutė

Dar visai neseniai virš Rygą skiriančiu kanalu kabėjo aukštos įtampos elektros laidai, kuriuos sąžiningai laikė plieniniai stulpai, panašūs į šakutes. Po to, kai visos komunikacijos buvo nutiestos dugnu, vienoje miesto pusėje stulpas buvo išmontuotas, o kitoje ne tik paliktas, bet ir suremontuotas, nudažytas ir pritaikytas naujam tikslui: švytėti raudona šviesa skrendantiems lėktuvams.

Stulpo viduje yra sumontuotos metalinės kopėčios, kuriomis galima užkopti iki pat viršaus. Darbininkams, prižiūrintiems konstrukciją, yra pritaisyti specialūs bėgliai, prie kurių jie gali prisitvirtinti diržais. Ši priemonė tikrai yra ne pro šalį, nes kritimas iš pat viršaus būtų tolygus kritimui nuo ~30 aukštų namo stogo. Kadangi mes ne darbininkai, o tik eiliniai exploratoriai be jokių apsaugų, galintys pasikliauti tik savo rankomis ir kojomis, šį lipimą galėčiau priskirti prie gana pavojingų. Tačiau nelipti į aukštumas tiesiog negalėjau.

Stulpą saugo itin lengvai perlipama tvora. Taip pat, kiek įlipus į viršų, kopėčios surakintos grandinėmis, pro kurias prasispaustų net stambių kaulų žmogus. Storulis.

Pirmos šešios sekcijos buvo įveiktos gana nesunkiai. Retkarčiais sustodavau pailsėti kopėčias jungiančiuose aikštelėse. Paskutiniame etape, kuomet teko lipti 45 laipsnių laipteliais ir matyti po savo kojomis beveik visą stulpo aukštį, kiek užkilo mano variklio apsukos. Netrukus viršus buvo jau čia pat.

Vaizdas į pramonės įmones. Kaminai rūksta, traukiniai su fūromis veža krovinius, vienu žodžiu – pasaka.

bokštas_šakutė_2

Trikojo į viršų nepasiėmiau, maniau, kad iš viso nei vieno kadro nefotografuosiu, o veltui. Pleškindamas iš rankų beveik naktį gavau daug sulietų vaizdų, tiesa viršuj bokštą kiek siūbavo vėjas, tad ir tas stovas tikriausia nedaug pagelbėtų.

Rygos kanalas ir vienišas laivas.

bokštas_šakutė_3

Nulipęs žemyn pasijaučiau beveik laimingai, o taip pat atsirado žvėriškas alkis ir jėgų antplūdis, dėl kurio atėmiau iš Balio paskutinį sumuštinį. Te atleidžia jis man tai.

Subjektyvus vertinimas

Vaizdingumas: 8/10 (naktį viskas matosi prasčiau)
Atmosfera: 10/10
Artefaktai: 0/10
Ar verta eiti: Tikrai verta

2013-04-02

Įrašo “80 metrų aukščio stulpas „Šakutė“” komentarų : 1

  1. Jonas parašė:

    Siulau pabandyt uzlipt ant stulpo esenciu ne toli stoties, vaizdas turietu buti panasus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *