Karosta: 3-oji baterija

Savaitgalį su drauge Raimonda nusprendėm autostopu nukeliauti iki pajūrio, o kartu aplankyti carinės Rusijos karinius įtvirtinimus Liepojoje (Latvija). Kelionės tikslu nebuvo pamatyti kuo daugiau objektų, kurių toje vietovėje yra tikrai nemažai, nes be nuosavo transporto tai būtų kiek problematiška. Todėl šiam kartui pasirinkome tik apleistą trečiąją Karostos bateriją ir pasvirusį, vandenyje stovintį pastatą, kuris mane stipriai sudomino kai vos pamačiau jo nuotraukas internete.

Beje, Apleisti.lt yra publikuojama gera Nieko Naujo autoriaus trijų dalių apžvalga šia tema. Pasiskaitykit, jei sudomino.

Liepojos Tvirtovė (I-dalis), Liepojos Tvirtovė (II-dalis), Liepojos Tvirtovė (III-dalis).

Ištranzavę iš Vilniaus beveik vidurdienį sėkmingai nusigavome iki Šventosios, kur pabimbinėjome kurį laiką. Vėliau kirtome sieną su Latvija ir sustabdę vilkiką pasiekėme Liepoją. Mikrorajonas Karosta yra išsidėstęs miesto šiaurėje, todėl gerus penkis kilometrus teko paeiti pėsčiom.

Šioje Latvijos dalyje buvau pirmą kartą, todėl lyg postapokaliptinis tos vietovės vaizdas mane nustebino: apleisti daugiabučiai, sudaužyti keliai, aplink slampinėjantys benamiai ir kalbinančios bedantės moterys. Lyginant Lietuvos ir Latvijos pajūrius pavadinti šias šalis seserimis liežuvis neapsiverčia. Na, nebent jei viena sesuo daug gėrė… Kartais taip būna…

Suradome bateriją kai jau pradėjo temti. Nusprendėm objektą apžiūrėti kitą dieną, pasistatėm palapinę nuošalesnėje miško vietoje.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Trečiosios Karostos baterijos koordinatės

Vandenyje stovintis pastatas, kurį labiausiai ir norėjome pamatyti.

Latvijai atgavus nepriklausomybę iš karinio uosto galutinai išsikėlė visi sovietų kariškiai. Tad dabar mieste stovi nemažai visiškai negyvenamų daugiabučių.

Vandens bokštas

Likusią dienos dalį praleidome Liepojos centre, kuris kur kas jaukesnis nei pakraščiai. Paskui pasukome Lietuvos link.

Įtvirtinimai man paliko gerą įspūdį. Reikės surengti didesnę ekspediciją ir apžiūrėti juos visus.

Subjektyvus vertinimas

Vaizdingumas: 9/10
Atmosfera: 9/10
Artefaktai: 0/10
Ar verta eiti: tikrai verta

2012-08-20

Atsakymai į “Karosta: 3-oji baterija”: 6

 1. Donatas parašė:

  Pavydžiu tau vieno dalyko – nors Liepojoj buvau jau nepamenu kiek kartų, bet oras vis pasitaikydavo toks, kad į „pastatą vandenyje“ (baterijos komandinis punktas, ar tolimatis, jei nemaišau) nepavykdavo nubristi… Dėl to važiuosiu dar ir dar, kol pavyks 🙂

 2. Pamiršta.lt parašė:

  Geras,
  savaitgalį kaip tik ten buvau (prie jūros), įdomu kodėl nesusitikome. Beje, gražios nuotraukos.

 3. destroyeris3000 parašė:

  Buvau ten vasarą. Tie griuvėsiai nepaliko didelio įspudžio, kur tik įlyst eina ten ir prišikta. Apskritai liepoja kažkoks graudus miestelis man, pilna rusų, lenkų kurie palaiko „legia“. Ten daug daug daug apleistų medinių namų iš kokio 19-20 amžiaus. Nebandžiau landžiot vidun, nes daug namų yra prie pat gatvių ir tai galėtų atkreipti aplinkinių dėmesį. Jei kada nors teks vėl ten nuvažiuot, reiks palandžiot. Ir šiaip ne tik liepojoj, bet visoj latvijoj pilna apleistų statinių, kurie ten liko nuo sovietinių laikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *