Apleistas senovinis namas Naujamiestyje

Po netrumpos tylos apleistų vietų eteryje siūlau virtualiai apsilankyti dar viename pastate, esančiame Naujamiestyje. Pamiršta.lt užuominų nuotraukose visiškai pakako, kad be didesnių sunkumų rasti ir apsilankyti objekte. O tuo, ką pamačiau nenusivyliau. Pirmyn!

Nesilankiau senesniuose nei praeito amžiaus apleistose pastatuose dar nuo žiemos. Paskutinis aplankytas objektas buvo namai prie Sereikiškių parko. Tačiau tada didesnį įspūdi paliko nelaukti ir neteisėti šeimininkai, nei pati vieta. Šįkart viskas ramu.

Išlupta elektros skydinė kaba ant laidų.

Rūsyje prikrauta daug smėlio, stovi kelios kėdės ir skaitliukai

Sprendžiant iš išilgai prikaltų lentų, sienos čia buvo išklotos plastikinėmis plokštėmis, tačiau dabar viskas nurauta.

1987 metų kalendorius neseniai dar buvęs paslėptas sienų plokštėmis, dabar vėl mato dienos šviesą.

Atkreipkite dėmesį į Lietuvos vėliavą 🙂

Pakilus iš rūsio radau anų laikų pažymėjimą su Iljičiaus atvaizdu.

Laiptai su nupjautais turėklais.

Verta paminėti, kad anksčiau šiame pastate veikė įvairiausio pobūdžio įmonės: turistinė firma, vairavimo mokykla, kompiuterių taisykla ir t.t., kurios įsikurdamos senovinio pastato autentišką gipsinę lubų apdailą tiesiog uždengė gipskartoniu. Nesuprantu, kam reikėjo taip daryti.

Televizorių kambarys. Kažkuo priminė Sigmos profilaktoriume matytą analogišką kambarį. Beje, į Sigmos poilsiavietę dabar žiūrėti graudu. Nuvažiavęs ten prieš savaitę radau suniokotus pastatus: apgriautas lubas, sienas ir visą bomžų koloniją. Nesulyginsi su tuo, kas buvo prieš metus.

Sugadinta Sega Mega drive konsolės kopija – Songa Mega Power.

Visų televizorių viduriai išvogti, palikti tik korpusai ir kineskopai.

Senovinės klaviatūros likučiai su popieriniu prierašu, nurodančiu kaip prisijungti prie sistemos.

Namas žavi savo aukštomis lubomis ir dvigubomis durimis.

Kitame kambaryje gausu teisinės makulatūros.

Mėtosi dešimtys niekam nereikalingų knygų, kuriuose žodis į žodį užfiksuota kada ir ką pasakė koks nors Seimo narys.

Pašto ženklų kolekcininkų žurnalas. Kiek žinau, anksčiau rinkti pašto ženklus buvo visuotinai populiarus užsiėmimas. Dabar jau seniai negirdėjau jokių žinių apie filatelistus.

Vaizdas iš balkono geras, tai viena iš svarių priežasčių kodėl verta apsilankyti šioje vietoje. Na, o pačiame balkone jau pradėjo augti medžiai.

Balkone galima iš arti apžiūrėti pastato apdailą. Čia yra ir įvairiausių stilių, ir laikotarpių ornamentai, taip pat akmeninės žmonių galvos, kurias taip pat galima pamatyti ant panašaus amžiaus namų Vilniuje. Kažką man šis vyras primena.

Paskutinį pastato aukštą, kurį jau pradėjo po truputį užimti benamiai, apie byloja išmatų dvokas, sienų ir lubų būklė prasta. Tikriausia dėl kiauro stogo kaltės.

Dideli ir užapvalinti laiptinių langai duoda daug žavesio. Norisi ilgai stovėti prie jų ir žiopsoti pro seniai neplautus stiklus į gatvėje važiuojančius automobilius.

Subjektyvus vertinimas

Vaizdingumas: 8/10
Atmosfera: 8/10
Artefaktai: 8/10
Ar verta eiti: verta

2012-08-10

Atsakymai į “Apleistas senovinis namas Naujamiestyje”: 2

  1. Ieva parašė:

    Visada žvilgsnis krypo link šio pastato. Laukiau kada kas nors reportažą padarys. Labai šaunus įrašas!:)

  2. Aiste parašė:

    Sveikas, autoriau. Tikriausiai neskelbiate vietovės adreso, bet norėčiau paprašyti išimties, esu studentė kuri daro projektą fotografijos apie apleistus pastatus ir būtent tokio kaip šis man ir trūksta, kadangi nesu vietinė tai pagal užuominas rasti nerasčiau,todėl prašau jūsų į el.paštą atsiųsti koordinates. Iš anksto dėkoju 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *