Velnio Akmuo 2012

Važiuoti į Velnio akmenį tapo lyg ir savotiška vasaros tradicija. Nedvejodamas pirkau bilietą į festivalį užpernai vos tik sužinojęs, kad į Anykščius atvyksta kultinė black metal grupė Mayhem. Tada net pasikalbėjau su kolektyvo nariais, gavau parašą ant bilieto, išgirdau dar daug kitų šaunių grupių ir pragariškai gerai praleidau laiką, tad jau žinojau, kad jei pavyks – būtinai čia grįšiu kitąmet. Ką beje ir padariau. Benediction, Inquisition ir be abejo antrą kartą atrasta Susperia, kurios dainų po festivalio klausau nuolat. Kažko Mayhem lygio aišku nepamačiau, tačiau buvo dar didesnis šėlsmas su draugais, nauji juokeliai, kurie mūsų rate tapo iki šiol naudojamais memais. Grįžau su puikia nuotaika.

Bet šiemet ilgai dvejojau važiuoti ar ne. Tikrai nuliūdau dar pavasarį perskaitęs, kad festivalyje atsiras dar vieną scena – roko scena, kurioje bus grojamas post-rokas, psichodelinis ar tai stoner rokas, klasikinis rokas ir šiaip viskas, ką vienu žodžiu tai galima pavadinti – nemetalas. Nesu nusiteikęs prieš tokią muziką, tačiau niekad nemaniau, kad jai atsiras vieta Velnio akmeny. Iškart galvoje susiformavo vizija, kaip festivalis praranda savo išskirtinį metališkumą ir tampa antrosiomis Roko naktimis. Jau įsivaizdavau kaip į Dainuvos slėnį atvažiuoja vagonas girtų ir klykiančių penkiolikmečių mergaičių, kurios tik vakar nusipirko kokios nors grupės maikoną, o šiandien jau matai metalistės, visokie emo fag’ai ir kiti neaiškūs neformalai, į kuriuos pažiūrėjus sunku atskirti kokios gi lyties yra žmogus, stovintis prieš tave. Išties kažkodėl dažnai per daug sutirštinu spalvas. Antrasis liūdinantis aspektas – repertuaras. Nei vienos grupės, kurį išties būtų epinė. Aišku tikrai yra ko paklausyti, bet kai žinai, kad čia buvo tokie gigantai kaip Sepultura, Mayhem ir Benediction, tai ir norisi kažko panašaus. Vėliau panaršęs Ferrume susidarė toks įspūdis, kad tokios pesimistinės nuotaikos ne vien tik man. Prajuokino mėgėjiškai sukurtas VA plakatas, kuris iš esmės atspindėjo tai ką galvojau. Na ir trečias negatyvus dalykas: vis mažiau draugų, važiuojančių ten. Bet vis tik likus dviem dienom iki Velnio akmens nusipirkau bilietą. Tai geriau nei sėdėti namie ir peikti iš anksto tai ko dar nepamatei.

TREČIADIENIS
Pasiruošimas kelionei
Susikroviau seną pigų miegmaišį, sumečiau porą drabužių į kuprinę. Daiktais niekad nereikia persikrauti, geriau pasiimti dvigubai daugiau pinigų. Susitariau su Duobkasiu, kad priimtu pas save į palapinę.

Nepatingėjau dieną prieš festivalį pasigaminti kišeninį USB krautuvą, veikiantį nuo 9 voltų baterijos, liaudyje vadinamos kronos. Sakyčiau labai vertingas daikčiukas, kurio savikaina tik ~5 litai (neįskaitant pačios baterijos), jei esi išmanios plytos turėtojas, kurios akumuliatorius ilgiau pusantros paros nelaiko, nes rozetės gamtoj ko gero ir su žiburiu nesurasi. Ateity, kai turėsiu laiko, reikės pasigaminti Saulės baterijų įkroviklį.

Deja, o gal ir laimei, šio savadarbio įkroviklio taip ir nepanaudojau. Mane išgelbėjo Easy Battery Saver programa, su kurios pagalba telefonas sėkmingai ištempė keturias dienas ir grįžus namo dar rodė 44% akumuliatoriaus lygį. Jei dar nenaudojat šio apps’o – būtinai įsirašykit. Nereikės su nostalgija ilgėtis tų laikų, kai telefonai be krovimo gyveno savaitę ir ilgiau.

KETVIRTADIENIS
Autostopas, kontrabanda, Warbringer
Jau iš pat ryto su Rūta ir Duobkasiu stovėjome Vilnius – Ukmergė kelyje. Mano subjektyvia nuomone važiuoti į festivalį autostopu yra tiesiog būtina, jei keliaujat ne nuosavu automobiliu. Nes atvažiuoti į Velnio akmenį bobučių prigrūstame autobuse yra tikrai ne true. Metalo festivalis ir „šiltnaminės“ sąlygos – nesusiejami dalykai, tad į kelią!

Iki vietos nusigavom palygintinai greitai ir su komfortu. Iš pradžių iki Ukmergės, o paskui tiesiai į Anykščius iki pat festivalio teritorijos. Viduje jau šurmuliavo žmonės. Apsauginiai prie įėjimo patikrino visus daiktus, uždėjo apyrankes ant rankų. Pirmas įspūdis įėjus į vidų – koks apgadintas Dainuvos slėnis. Palapinių kempingo teritorijoje išdygo nepatogūs griozdiški suoliukai, o kuklius takelius pakeitė iš medžio lentų sukalti takai. Taip pat atsirado keistos medinės scenos, dėl kurių vietos palapinėms pasidarė dar mažiau. Ir kas svarbiausia – draudžiama deginti laužus, kad nesugadinti medinių statinių. Didelis minusas Anykščių valdžiai.

Bet per daug dėl to nenusiminėme ir pastatę palapines, pasisveikinę su senais ir naujais draugais patraukėme į miestą. Pasivaikščiojome gražiomis Anykščių gatvelėmis, labai man patinka šitas miestas, nusipirkome maisto, nes valgyt tikrai norėjosi ir alaus, kurį ruošėmės nelegaliai prasinešti į festivalio teritoriją. Velnio akmens organizatoriai, priešingai nei kitose festivaliuose, draudžia su savimi atsinešti gėrimus ir šiaip ką nors stiklinėje taroje. Dėl stiklinių butelių – visiškai su jais sutinku, nes tikrai nesinori netyčia susipjaustyti kojas stiklo šukėmis po maudynių ir panašiai. Tačiau visiškas atsineštinio alkoholio draudimas yra nesąmonė. Tai yra tiesiog žmonių vertimas gerti šlykštų Tauro myžalą už nedemokratišką kainą, kuris be to yra ir skiestas. Todėl kontrabandą neužsiiminėjo nebent streiteidžeriai arba visiški tinginiai. Todėl apsauginiams ir festivalio savanoriams nematant alaus srautas per tvoras ėjo nuolat. Ir tai yra labai gražu.

Daug laiko praleidome mieste ir grįžome tik į Warbringer pasirodymą. Puiki grupė, labai patiko. Tikrai pakėlė nuotaiką. Netikėtai lūžo apsauginė tvorelė, skirianti sceną ir įsiaudrinusius žiūrovus. Keli apsauginiai iš visų jėgų stengėsi ją laikyti rankomis. Pasinaudoję apsauginių užimtumu į orą ant publikos rankų pakilo keli jaunuoliai ir šoko per tvorą. Su jais grubiai susidorojo ir išvedė apsauginių pastiprinimas. Tikras šėlsmas.

Vakaras baigėsi smagiomis nuogomis maudynėmis upėje ir neskaniu šašlyku lauko „kavinėje“ ar kaip tą daiktą pavadinti. Prasidėjo tūsinimo naktis.

Festivalio šūkiu greitai tapo žodis „papai“. Jis garsiai skambėjo ištisas dienas iš visų palapinių kempingo vietų.

PENKTADIENIS
Neypatingai velniškas 13 penktadienis

Ona Jackevičienė
1870 – 1952
Duktė Eugenija Kereševičienė
1916 – 2002

Einant iš Anykščių centro į Dainuvos slėnį šalia esančiuose kapinėse galima pamatyti žiauriausią kokį teko regėti antkapį. Sunku rasti dar didesnę beskonybę negu šitas paminklas: keistos formos žmogus ir maži zombiai liliputai aplipę iš šonų. Kaip iš siaubo filmų.

Ožka Myyyyyyykolas jau nepirmus metus bailiai laksto nuo plaukuotų volosų, kurie bando ją paglostyt.

Visą dieną su Duobkasiu ieškojome žmonių, kurie norėtų sudalyvauti kartu futbolo turnyre. Po nesėkmingų paieškų, mat visi draugai nesportiški, išėjome į miestą, kur susipažinome su Anykščių black/thrash metal grupės Dissimulation gitaristu Pauliumi. Kietas ir įdomus žmogus, turi ką pasakyti ir papasakoti. Pozityviai žiūri į piratavimą internete. Daugiau tokių atlikėjų.

Pakeliui atgal garsiai užtraukėme „Viešpatie, tu mano viltis„.

Tiek Velnio akmens teritorijoje, tiek mieste buvo daug ant žolės „besiilsinčių“ žmonių.

Nuėjome pabendrauti su draugais, pasimaudėm upėj. Visus labai prajuokino pono Chimeros senovinė palapinė su keistu įėjimų. Ji iš karto buvo praminta „Analine žopa“.

Na, o jau užsiminus apie šikną vertėtų paminėti ir garsiuosius Velnio akmens biotualetus, kurie savo žiauriais kvapais baidė žmones ir gyvūnus.

Vakare grojo Kampfar. Nieko gero. Muzika automatiškai geresnė nepasidarys, jei po kiekvienos dainos rėksi „Lithuania hell yeah!“. Skambesys brutalokas, o publika palygintinai šalta. Paklausiau neilgai ir išėjau.

ŠEŠTADIENIS
Futbolas, MC Growl ir dar kai kas

Užsistatėme naktį žadintuvą, kad nepramiegot futbolo varžybų. Savo komandos, kurią norėjome pavadinti „FK Spermatogonija“ taip suburti ir nepavyko, tačiau mus priėmė į „Visgirtai“. Buvo smagu sužaisti, bet nespardžiau kamuolio dar nuo mokyklos laikų, tad sekėsi neypatingai gerai. Greitai pralaimėjome prie kažkokius senius, kurie vėliau tapo čempionais, ir atkritome. Gavome butelį giros.

Prieš futbolą spėjau paklausyti kelias Ossastorium dainas. Patiko. Sugrojo techniškai ir maloniai ausiai. Per mošpitą vienam vaikinui kitas netyčia stipriai įsirėžė pečiu į veidą. Iš karto iš nosies ir lūpos parėjo „barščiai“, visas veidas apsipylė krauju. Tačiau vaikinukas nenusiminė, nusišluostė su servetėle ir nuėjo stumdytis toliau.

MC Growl konkurse varžėsi nemažai žmonių, norinčių parodyti savo brutalaus vokalo sugebėjimus. Šįkart dalyvavo nemažai užsieniečių: estų, vokiečių. Kai kurių dalyvių pasirodymai buvo tikrai gero lygio. Bet labiausiai įsiminė žmogus-žirgas, tikriausia todėl, kad vienintelis buvo su kauke.

Paklausiau paskaitėlę apie ekstremalų būgnijimą. Buvo įdomu, nors būgnuose beveik nieko nenusimanau. Sužinojau kas yra ghostnote‘as.

Lake of Tears pasiklausėme sėdėdami ant pievutės. Buvo visai nieko, sugrojo kokybiškai, bet tikėjausi kažko daugiau.

Žmonių prie maisto buvo nedaug mažiau nei prie scenos.

Alcest pasirodymas.

Aura Noir. Geriausia vakaro, o gal ne ir viso renginio grupė. Puiki užvedanti muzika, grupės nariai su charizma ir humoro jausmu. Jie parodė, kad galima kietai sugroti turint tik vieną gitarą, neskaitant boso, o publiką užvesti sėdint kėdėje (dėl kojos traumos Aggressor’ius negali groti stovėdamas). Keliais žodžiais jų pasirodymą galima pavadinti kaip geras išsitaškymas.

Anathema – didelis didelis š nusivylimas. Jeigu klausantis studijinių įrašų jie dar visai nieko, tai per koncertą išryškėjo visas vokalų gėjiškumas. Muzika banaliai pradėjo erzinti ir migdyti. Nusprendžiau nekankinti savęs ir išėjau pamiegoti į palapinę. Duobkasys kiek žinau atsijungė kažkur paupy. Vos tik įlindau į miegmaišį pradėjo lyti. Pamiegojęs valandėlę pabudau kai Anathemos pasirodymas jau pasibaigė. Trumpam nuėjau iki Rokotekos – roko diskotekos. Vėliau viskas apmirė. Tik retkarčiais girdėjosi „papai, papai“ riksmai.

SEKMADIENIS
Namo
Iš ryto pradėjome pakuoti daiktus. Pastebėjau, kad kažkur dingo mano legendinė Manowar maikė – talismanas. Ji buvo sena ir nudėvėta, tačiau su ja buvo aplankyti kiečiausi koncertai ir renginiai, todėl tikrai skaudus praradimas. Namo nutranzavome greitai ir be problemų.

APIBENDRINIMAS
Keturios dienos prabėgo nepastebimai greitai. Gerai praleidau laiką. Gerai patūsinau. Tačiau bendrai pažiūrėjus šis Velnio akmuo buvo prasčiausias iš visų. Per visą renginį tik dvi grupės – Warbringer ir Aura Noir – paliko labai gerą įspūdį. O tai velniškai mažai. Tarp pasirodymų veiklos buvo nedaug, todėl didžiąją laisvo laiko dalį leidome ne festivalio teritorijoje, o Anykščių mieste. Tikrai nesigailiu, kad atvažiavau, tačiau kitamet vargu ar atvyksiu, jei nebus gerų atlikėjų. Nesinori gadintis labai kietų ir užvedančių ankstesnių metų įspūdžių.


2012-07-16

Atsakymų į “Velnio Akmuo 2012”: 12

 1. veidrodelis parašė:

  Hmmmmmmmm, kur tada tamsta buvai??? ar isvis nesugebi vertinti festivalio bendrai??? visu pirma, ka klausyt tikrai buvo, antra, jei ir nesi Anathema fanas, kaip bent minimalu suoprati apie gera muzika ir koncertus turintis zmogus, turetum pastebeti, kad pasirodymas buvo stulbinantis: geras garsas + geras apsvietimas (cia jau nekalbu apie patinka muzika ar ne). tai kaip is rasliavos tavo matos, esi totalinis profanas. gal is tikro tu ir nevaziuok i VA kitais metais – vienu durnu aciliepimu bus maziau.

  • Bambalys parašė:

   „geras garsas + geras apšvietimas“ tai jo dar reikia ir Lady Gaga pasikviesti gi irgi geras garsas, geras apšvietimas :D. Nežinau gal Anathema būtų kažkur roko naktyse suėję, bet Velnio Akmeny, kaip vinis tai… Pažiūrėk artėjančiam koncerte tarp apšildančių Kreator grupių daugiau žinomų, kokybiškų metalo grupių nei per visą šį festą…

   • veidrodelis parašė:

    primenu, kad VA yra sunkiosios muzikos festivalis,ir tai nereiskia kad muzika turi traktuotis kaip kriokimas ar banalus gitaru dzerzginimas.labai puikus sprendimas dvi scenos – metal ir rock, visi gauna ko nori.patarciau siek tiek savo akirati praplesti muzikos zanru plotmei, gal tada galesi komentuoti, kas yra geras festas bendrai ir kas yra nevyke renginiai. beje, lady gaga konce tikrai tikiu kad tures gera sou, ir nors ji man nei patinka nei ka – paplot uz darba ir bendra vaizda visad galiu. o tu, mielas komentatoriau, jei nesugebi atsiribot nuo savo profanisku stereotipu, tai tikrai gal geriau nekomentuok. juokinga tiesiog.

 2. Bambalys parašė:

  Žinai jei tu ploji už tokius dalykus, tai jau diskusija baigta, su nesveikais žmonėmis nenoriu prasidėti ir kristi iki jų lygio.

  • veidrodelis parašė:

   nu bet tu tamsta esi siauraprotis nr.1. tai tik parodo kad nesugebi kiek imanoma objektyviau vertinti. malalietka totaline.neveltui VA maciau begale vaiku, kurie isvis nesuvoke ko jie cia atvaziavo, matyt esi vienas is juju. uzauk, susitupek, o jau tada komentuok, tu siauriaprote netikša. kuo maziau ant svieto tokiu profanu – tuo geriau.

 3. TomTom parašė:

  :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd Nesamoniu prirasyta. Sis VA buvo geriausias tiek savo muzikine prasme, tiek alternatyviomis veiklomis. O pasakymas: „Tarp pasirodymų veiklos buvo nedaug “ – yra gaidynas, nes veiklos buvo dachuja. Lauzu kurenti niekur negalima, kvailiuk, o paupys sutvarkytas nerealiai. Nakti visi tie apsvietimai yra labai gerai. Taikiai.

 4. Ponas parašė:

  gerai kad pametiai manowar maike :DDD
  gal kita kart normalia uzsidesi.
  o ir beje jai apart kriokimo nieko nesupranti tai tik parodo tavo sausa ir isdziuvusy muzikos supratima.kaip zinosi kas yra muzika ir garsas tada galesi komentuoti kas gerai o kas ne .
  o feste tikrai buvo visko daug kiekvienam pagal skony tiek muzikos tiek pramogu atzvilgiu.

 5. Chalychalašas parašė:

  Beraščiai profanai xDDDDDDDDD
  (p.s. o Velnio akmuo virsta roko naktim, bet ką jau čia padarysi, man tinka :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *