Apleistas namas Ceikinių gatvėje

Ceikinių g. 4 - Apleistas namas

Šį apleistą namuką pastebėjau vieną vėlų vakarą, kirsdamas kampą per neasfaltuotą Vilniaus užkampį prie Rinktinės gatvės. Išdaužtą langą pirmame aukšte pamačiau visai atsitiktinai. Pašviečiau žibintuvėliu – lyg viskas apleista ir negyvenama. Iš karto atsirado didelė pagunda įlįsti į vidų, bet dėl neužtikrintumo, kad viduj tikrai tuščia ir saugu, nusprendžiau apdrausti savo kūno dalį, esančia žemiau nugaros, nuo galimų nuotykių – atidėjau exploratinimą.

Atėjęs čia kitą dieną supratau, kad vis tik negyvenamas yra tik pirmasis namo aukštas. Prie šalia esančios „Santaros“ vidurinės mokyklos kažkoks vyrukas vaikštinėjo prie savo automobilio ir gėrė mineralinį iš butelio. Labai nesinorėjo, kad jis matytų kaip lipsiu pro išdaužtą langą. Tad nusprendžiau pasiganyti po apylinkes ir palaukti kol jis nuvažiuos. Atsarga gėdos nedaro.

Pasirodo, apleistas namukas čia nėra vienintelis. Radau dar kelias medines lūšnas šalia statomo naujo namo Juozapavičiaus gatvėje.

Į vidų įžengiau kaip ponas – pro plačiai atvertas duris. Paskui dėl to pasigailėjau. Viduje nieko įdomaus, o kvapas siaubingas. Prie durų jis dar jautėsi ne taip stipriai, bet prie tolimesnių kambarių, kuriuos benamiai tikriausia naudojo kaip tualetus, artėti nesinorėjo. Nelaukęs kol mano skrandžio turinys pradės kilti į viršų, išėjau iš namo. Taip, visgi aš jautrus kvapams.

Lauke pasikalbėjau su pagyvenusia moteriške, kuri gyvena šalia esančioje lūšnoje, kurios viena siena apkalta plėvele. Kaune sudegė jos namas, todėl teko persikraustyti čia, o pragyvenimui uždirbti prekiaujant Kalvarijų turguje. Pasak šios moteriškes visą šitą lūšnų oazė (nežinau kaip kitaip pavadint) išpirko kažkokio ruso įmonė, kuri pradėjo statyti čia naują namą, tačiau bankrutavo. Dabar kažkoks kitas rusas nuo kovo mėnesio turėjo atnaujinti statybas, bet kaipmat darbas vis dar nepajudėjo. O gyvenimas čia nekoks, panašiai kaip netoliese esančiame kaip Šanchajuje. Naktimis slampinėja girti ir narkomanai. Beje, jei kas nors turite nupiratintą Šanxai Banzai filmą – pasidalinkite prašau – noriu pažiūrėti jį dar kartą.

Norėjau nufotografuoti moterėlę, bet lyg iš niekur pasirodė šlykščiai lojantis liliputinis šuo ir jo šeimininkas – pagyvenęs vyrukas. Moteriškė iškart pakeltu tonu pradėjo kaltinti vyruką, kad šis išardė tvorą ir paliko daug šiukšlių, geria ir teršia viską aplinkui, dulkinasi su bobom. Netrukus jie pradėjo siuntinėti vienas kitą į visiems gerai žinomas vietas. Na, o aš, nesikišdamas į spontanišką konfliktą, pajudėjau prie pirminio objekto. Va taip.

Užėjau į šiukšlėmis apaugusį vidinį kiemą.

Stalo liekanos ir suoliukas prie jo.

Lovos ir televizoriaus liekanos. Šalia esančiame namuke dar kažkas gyvena. Kiek tvarkingiau nei čia. Tačiau kaimynų kieme jau stovi statybų technika. Tikriausia griaus arba kardinaliai viską pertvarkys.

Apgriauti sandėliai ir dar vienas televizorius su skeltu kineskopu.

Į vidų patekau kaip ir planavau – pro langą. Vyrukas su mineraliniu dingo kartu su savo automobiliu, tad likau nepastebėtas.

Gana erdvus kambarys. Aukštos lubos. Dvigubos durys. Krosnis. Suremontavus čia būtų tikrai gera gyventi. Kol kas viskas nuniokota.

Kambario viduryje stovinčioje dėžėje guli Dell klaviatūra.

Gipsinė lempos apdaila.

Lubos suskilinėjusios, daug kur yra iškritę tinko gabalai.

Moteriška rankinė. Jos turinio netikrinau, juk neetiška knaisytis po svetimus daiktus 😀

Kitame kambaryje išgirdau, kad virš manęs, antrame aukšte, kažkas vaikšto. Nemalonus faktas.

Aplinkui nemažai nupjautų spynų.

Amerikos atlasas.

Rubikon vandens skaitiklis ir negyvas vėdarėlis – dažnai apleistose pastatuose sutinkamas gyvūnas.

Kitas kambarys su senais baldais.

Virtuvė.

Indai dar vietoje.

Subjektyvus vertinimas

Vaizdingumas: 5/10
Atmosfera: 5/10 (kur jau tau apleisto pasato nuotaika, kai virš tavęs vaikšto žmonės)
Artefaktai: 4/10 (šiukšlės)
Ar verta eiti: neverta

2012-04-16

Įrašo “Apleistas namas Ceikinių gatvėje” komentarų : 1

  1. Tom parašė:

    Kodel ceikiniu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *