Utah Jazz Profsąjungų rūmuose

Kai kurie tikriausia pastebėjo mano blogo šone eletroninės muzikos renginio reklamą. Vasario 10-tą vyko „intelektualaus drum and basso“ koncertas Utah Jazz, kurį surengė Microraptor. Apsilankiau ten ir aš, tad noriu pasidalinti įspūdžiais.

Renginys vyko Vilniaus profsąjungų rūmuose. Nemažai teko anksčiau pašėlt čia koncertuose tiek Muzikos ir menų laboratorijoje-klube „Propaganda“ (buvusiame Mulen Ruže), tiek klube Metro, esančiame kitoje pastato pusėje. Tačiau pagrindinėje didžiojoje kolonų salėje, kur ir vyko Utah Jazz pasirodymas, nesilankiau gerus 8 metus. Teko atgaivint prisiminimus kaip seniai seniai pirkdavau čia kompiuterinius žaidimus ir filmus iš stambaus Vilniaus piratinės produkcijos tiekėjo Zenono. Ech laikai buvo!

Pati kolonų salė nuo tų laikų pasikeitė. Tapo labiau civilizuota. Manau, kad organizatorių sprendimas rengti koncertą būtent čia buvo labai vykęs. Visų pirmą čia aplinka didingesnė, visų antrą užeini tiesiai per paradines duris, o ne į pusrūsį iš šono.

Renginys prasidėjo apie 22 valandą. Pirmasis grojo dydžėjus DRUMM, su kurio kurybą susipažinau dar prieš 2 metus vykusiame IMMORTAL renginyje. Pasigirdo pirmieji užvedantys ritmo dūžiai ir aikštelė prie scenos ir pulto ėmė po truputį pildytis žmonėmis. Griežtas ir kiek brutalus skambesys užvedė šauniai.

Per DRUMM pasirodymo vidurį prie pulto valdymo prisijungė EMERY. Iki šiol niekad negirdėjau šio atlikėjo, bet įspūdį paliko gerą. Du dydžėjai gražiai susigrojo kartu.

Vidurnaktį pasigirdo „People, evil people…“ ir visi žmonės susikoncentravo salėje, kad pasitikti pagrindinį renginio atlikėją Utah Jazz, atvykusį iš Didžiosios Britanijos. Muzika skyrėsi nuo ankstesnių atlikėjų, daug lengvesnė ir melodingesnė. Būtent todėl ir buvo šis stilius buvo pavadintas intelektualus. Tad Utah Jazz su dramenbeisiniu popsu aš lygint nedrįsčiau. Skambėjo tikrai maloniai.

Atlikėjas grojo iki pat pusės trijų nakties. Tad nemažai laiko praleidau antrame salės aukšte patogiame fotelyje ramiai besiklausydamas. Galima sakyt VIP! Utah Jazz baigė savo pasirodymą ir prie pulto atėjo ZOND, kurį taip pat gerai prisimenu nuo IMMORTAL laikų.

Po kiek laiko prie ZONDO prisijungė paskutinis dydžėjus SQUADEX, bet žmonių, išsišėlusių per Utah Jazz, gretos ėmė sparčiai mažėti. O veltui.

Pusę penkių patraukiau namo. Šis renginys buvo vienas iš tų, kai patiko visi atlikėjai. Nustebino tik mažas atėjusių žmonių skaičius. Lyg ir koncertas buvo neblogai reklamuojamas ir šiaip Lietuvoje nemažai elektroninės muzikos gerbėjų… Pabaigai trumpas vaizdo įrašas iš renginio:


filmavo Duobkasys


2012-02-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *