Fotoaparato valdymas Android/iPhone telefonu

Fotografuodamas su stovu visada naudoju nuotolinio valdymo pultelį. Tokiu būdu sumažėja tikimybė, kad fotoaparatas bus sujudintas ir kadras pavyks išsiliejęs. Bet trenkus šalčiams mano pigus kiniškas pultelis dažnai veikti atsisako. Tenka jį šildyt trinant rankomis ir po kelioliką kartų spaudinėt mygtuką, kad šis suveiktų. O tai visai manęs netenkina, tuo labiau, kad kartais išėjęs į lauką tiesiog užmirštu pultelį namie. Tačiau sprendimas yra.

Valdyti fotoaparatą galima iPhone arba Android telefonais parsisiuntus nuotolinio valdymo programą. Bėda ta, kad dauguma jų nebeturi atgyvenusio IrDA. Tačiau panaršęs internete atradau, kad pasigaminti infraraudonųjų spindulių siųstuvėlį labai paprasta. Tai ir padariau vos per 20 minučių.

ir emitteris

Nusipirkau 2 infraraudonųjų spindulių diodus (2x2Lt) ir RCA -> 3.5mm stereo keitiklį (2Lt). Su skalpeliu pradariau keitiklį, išėmiau iš RCA lizdų centrinius kontaktus (viskas išsiardo labai paprastai), o į jų vietą įstačiau šviesos diodus. Diodus stačiau taip, kad jų anodai (pliusai) būtų atsisukę vienas į kitą. Į RCA lizdus su diodais įkišau laidų izoliacijos, kad netyčia neužtrumpintų. Gryna improvizacija.

ir emitteris

Smagiausia dalis – litavimas. Pirmojo diodo anodą (pliusą) litavau prie antrojo diodo katodo (minuso) ir prie kairiosios kištuko jungties. Pirmojo diodo katodą (minusą) litavau prie antrojo diodo anodo (pliuso) ir prie dešiniosios kištuko jungties. Korpuso kontakto neliečiau. Viskas atrodo šitaip:

ir emitteris

Suklijavau korpusą super klijais. Galima sakyti darbas baigtas. Įkišau į telefono ausinių lizdą.

ir emitteris su galaxy s2

Antrasis etapas – susirasti programėlę telefonui. Išbandžiau kelias, DSLR Remote, skirta Android sistemai, man patiko labiausiai, nes papildomai turi laikmačio ir HDR galimybes. Veikia su populiariausiais fotoaparatais: Nikon, Canon, Pentax, Fuji ir t.t. Tuo pačiu yra nemokama. Apple programos išbandyti neturėjau su kuo. DSLR.bot kainuoja 5 dolerius. Tikriausia yra kokia nors ir nemokamas appsas.

Savo irfraraudonųjų spindulių siųstuvėlį išbandžiau su Nikon D40 fotoaparatu ir Samsung Galaxy SII telefonu. Viskas veikia gerai 5 metrų spinduliu. Kiek mažiau nei su dedikuotu pulteliu, bet iš esmės mane toks rezultatas visiškai tenkina. Dabar svarbu tik nepamesti.


2012-02-01

Atsakymai į “Fotoaparato valdymas Android/iPhone telefonu”: 3

  1. Donatas parašė:

    Geras, reiks pasigamint – praverstų tolimesnėse kelionėse, kai nesinori apsikraut krūva mažai reikalingų daiktų. Tokiam „prietaisui“ kišenėje vietos visada atsiras. Užskaitau

  2. a parašė:

    Pabandžiau sulytuot, bet neveikia… DSLR Remote rašo, kad neranda IR. Kas galėtų būti netaip?

  3. erikas parašė:

    is kur tu infraraudonųjų spindulių diodus gauti ????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *