Apleistas sodas Žolyno gatvėje

Apleistas sodas Antakalnio mikrorajono miškuose stovi paliktas likimo valiai jau nuo 2006 metų. Per šiuos penkis metus jis spėjo kiek apaugti, apgriūti ir apdegti. Laikas ir žmonės negailestingi jam, kai čia lankiausi prieš kelis mėnesius viskas atrodė kur kas padoriau. Tad reikia įamžinti objektą, kol jam neatėjo visiškas galas.

Tradiciškai pasakysiu, kad vietą rasti visai nesunku. Nuo Antakalnio poliklinikos kylam Žolyno gatve, laikydamiesi visąlaik dešinės pusės, ir skaityk jau vietoj. Šalia objekto buvo toks pats sodo namas, kuris dabar nugriautas, o jo vietoj jau beveik pastatytas naujas namas.

Apaugęs žolėmis sandėlys.

Šiukšlių čia daug ir įvairių: nuo automobilio žibinto iki narvelio.

O va šitas daiktas įdomus. Tai rankinis mikseris-plaktuvas. Į šoną įsistato rankenėlė, kurios pagalba sukami sraigtai. Kad suplakt ką nors teks ilgai pasistengt, bet užtat nereikia elektros. Kažkur turiu tokį mikseriuką savo rūsy.

Kad dabar viską čia išvalyt joks Misteris Properis nebepadės.

Clonazepam – stiprūs raminamieji. Vaistai „dvasios“ ligoniams ir mėgėjams pigiai apsinešt.

Šalia yra pertvarkomas ūkis, kur dygsta naujas namas.

Pagrindinis namas.

Senovinis 16 amperų saugiklis, kažkodėl sumontuotas lauke.

Pagrindinis kambarys. Gana erdvus. Nuo drėgmes tapetai atsiklijavo ir guli ant grindų. Taip pat aplink nemažai netai žmogaus, netai gyvūnų „dovanėlių“.

Sudaužytas kineskopas.

Kai kur lubos laikosi tik spintos dėka.

Negyvas šuo… Negyvas, nes žaislinis, praėjo nemažai laiko kol suvokiau tai 🙂

Manau, kad greitai šito sodo jau nebus. Ir ne todėl, kad jis greitai griūna. Tiesiog vieta čia labai tyli ir graži – miškas. Kartais prabėga kiškučiai ir stirnos. O iki miesto centro – tik 10 minučių su automobiliu. Kitaip sakant – pasaka. Pakilus dar šimtą metrų Žolyno gatve pamatysime tris prabangius kotedžus, stovinčius kelių mažų sodelių vietoje, pastatytus davus didžiulius kyšius. Juos bestatant buvo apdergtas miškas, bet Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcija prieš pinigus ir gerus advokatus nieko padaryti negali. Vietoj tokių pat apleistų sodų yra pastatytas kotedžas ir dar vienas namas statomas netoliese esančioje Šilo gatvėje. Tad kada buldozeriai atsiras Žolyno 57 – tai tik laiko klausimas.

Subjektyvus vertinimas

Vaizdingumas: 4/10 (su gamyklų loftais aišku nepalyginsi)
Atmosfera: 6/10
Artefaktai: 6/10 (daiktų yra, bet pagrinde tai šiukšlės)
Ar verta eiti: visai galima

2011-10-10

Atsakymų į “Apleistas sodas Žolyno gatvėje”: 10

 1. Bardakas parašė:

  Kartą teko čia būti. Lipom su draugų į palėpę, tai ten šiokios tokios chemijos radom. Berods dažams skiesti, tarybinis, bet su labai įmantriu pavadinimu.

 2. Jonas parašė:

  Įdomus reportažas!
  Tik niekaip nesuprantu, kodėl naujas tvarkingas kotedžas yra blogiau už apgriuvusią lūšną su šiukšlynu viduje, tegu gyvena sau žmonės jei gali sau leist. Man netrukdo.

  • Polububijus parašė:

   Labai paprastai. Statant naują didžiulį pastatą, vietoj mažyčių anksčiau buvusių, išdygsta netik patys namai, bet ir keliai miške, dėl kurių kenčia medžių šaknys. Atvedamos komunikacijos – vamzdžiai laidai. Kertami ir patys medžiai. Kai tuos namus tik pradėjo statyt buvau suskaičiavęs toje teritorijoje virš 100 kelmų. Kalniukas ant kurio stovi kotedžai sutvirtintas betonu. Įsigilinus į mišką labiau galima rasti ir statybinių atliekų šiukšlynų, juk išvežimas brangus. Aplinkui dar laksto bičiukai su krosiniais motociklais, gadindami dirvą ir baidydami paskutinius gyvūnus. Galu gale mišką tie namai bjauroja savo vaizdu. Tad apibendrinant galiu pasakyt, kad lūšnose gyvenančios natūralų gyvenimą, net vandentiekio ir tualeto neturinčios, bobutės žalos padaro kur kas mažiau, nei „naujieji gyventojai“.

   • Jonas parašė:

    Savitas požiūris:)
    Bet man ko gero mieste vis tiek maloniau vaikščioti tarp naujų namų nei tarp lūšnų. Žinoma, parkai ir rekrecinės zonos turi būti, tačiau ne kiekvienas dabar esantis miškelis turi ir likti miškeliu. Anyway, erzinti visai nenoriu – kiekvienas su savo požiūriu. Įdomus blogas – užsuku paskaitinėti apie apleistas vietas. Žinau vieną apleistą sodybą kiek gal panašią į šitą bet gersnės dar tubūt būklės, jei įdomu galėčiau pasidalinti koordinatėmis – ji kitam Vilniaus gales.

 3. Donatas parašė:

  Eilinį kartą bravo!
  Toks menkas pastebėjimas: „paliepė“ yra grybas, o „palėpė“ – pats žinai. Nemaišyk 🙂

 4. rafael parašė:

  seiptais sodo sklypas yra ispirktas ir perparduotas. sklypas turi seimininka,seimininko reikalas kada prades statybas. zinau tai todel kad cia gyveno mano gimines ir su laiku pardave,o apacioje netoli uz 50 m randasi mano sodas.

 5. Milosas parašė:

  Na, jeigu kam idomu, siuo momentu cia stovi kazkoks nedastatytas 2 aukstu pastatas. Ilisti lengva, nieks nepriziuri, tik kad i ka ziuret nera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *