Vilniaus Žalgirio baseinas – apleistas plaukimo kompleksas

Apleistoje Vilniaus Žalgirio bazėje lankiausi žiemą, atėjo laikas ir beveik miesto centre esančiam baseinui. Susidaro toks jausmas, kad viskas kas yra kažkaip susiję su Vilniaus Žalgiriu tragiškai apsileidžia ir bankrutuoja. Šis faktas mane tikrai liūdina. Tikiuosi aprašinėti Žalgirio stadioną kaip eilinį objektą šiame bloge man neteks.

Taigi, grįžkime prie apleisto atviro baseino. Kaip jau minėjau, jis randasi beveik Vilniaus centre, sportiškoje, bet apleistoje vietoje. Iš vienos pusės baseiną apsupa Sporto rūmai, iš kitos Žalgirio stadionas, dar iš kitos Ūkio banko arena. Rasti visai nesunku, tačiau jei neišsikišęs iš už sienos šuolių bokštelis niekad nepagalvočiau, kad čia yra baseinas.

Vartai @ Apleistas baseinas

Į vidų patekti taip pat didelių sunkumų nėra, geriausia tai galima padaryti perlipant per vartus. Dar žiemą čia jokių spynų nebuvo, dabar kabo, bet vis vien tai nėra jokia kliūtis.

Panorama @ Apleistas baseinas

Vos patekus į teritoriją į akis krenta augalų gausa. Čia spėjo užaugti jau nemaži berželiai ir įvairiausios žolės. Apleisto baseino teritorija puiki vieta paukščiams, čia jiems niekas netrukdo, leidžia ramiai kurti lizdus, todėl aplinkui girdysi garsūs ir gražūs čiulbėjimai, o virš galvos vis kažkas praskrenda.

Apleistas plaukimo baseinas @ Apleistas baseinas

Kompleksas yra pastatytas architektūros stiliuje, kuris būdingas aštuntajam praėjusio amžiaus dešimtmečiui. Tuo laiku išdygo ir Pripetė, todėl man asmeniškai baseino teritorijoje labai jaučiasi černobylinė nuotaika.

Nuotraukoje iš kairės esantis pastatas buvo visai neseniai suremontuotas. Pakeisti langai į plastikinius, padaryta vidaus ir išorės apdaila. Tačiau jis vis vien dėl neaiškių priežasčių stovi apleistas ir niekam nereikalingas. Dabar tai bomžų buveinė. Kol dariau šias nuotraukas šio pastato viduje kažkas aršiai aiškinosi santykius, prie langų kartais pasirodydavo žmonių siluetai, kas kėlė šiokį tokį nerimą. Todėl stengiausi veikti labai tyliai ir nepastebimai. Tas nedidelio pavojaus jausmas truputį susuka smegenis, bet ir kaip tik verčia mąstyti blaiviai ir apgalvotai.

Plaukimo baseinas @ Apleistas baseinas

Ant vandens paviršiaus baseine laksto vandens vabzdžiai čiuožikai (nežinau kaip jie tiksliai vadinami), girdėjau, kad čia galima sutikti ir mažų žuvyčių (įdomu kokiu būdų jos ten gali atsirasti), bet šįkart nemačiau nei vienos.

Skalbimo mašina @ Apleistas baseinas

Skalbimo mašina įmesta į vandenį

"Didžiajam splaliui 70" @ Apleistas baseinas

„Didžiajam spaliui 70“. Atliekam nesudėtingus aritmetinius veiksmus ir gaunam, kad užrašas yra 1987 metų.

Bokštelis @ Apleistas baseinas

Plaukimo baseinas @ Apleistas baseinas

Bokštelis @ Apleistas baseinas

Šuolių baseinas. Gylis čia toks, kad įkritus kaulų nesusirinksi, tuo labiau išlipt iš ten taip paprastai tikrai nesigaus. Dugne mėtosi daug įvairiausių daiktų, yra net automobilio sėdynės. Už bokštelio matosi Gedimino pilis, gražus vaizdas: užlipai, atsigręžei pažiūrėti į garsiausią Vilniaus pastatą ir pirmyn į vandenį – daugiau to nebus.

Sporto sal� @ Apleistas baseinas

Mini sporto salė mankštai. Pastatas matomai degė. aplinkui guli sudaužyta elektronika.

Koridorius @ Apleistas baseinas

Koridorius ir persirengimo kambarėliai, nieko ypatingai įdomaus juose nėra.

Bokštelis

Na ir aišku pats bokštelis. Gana prastos būkles, nepatvarus, stovėti šalia jo nejauku.

Baseinas @ Apleistas baseinas

Neaiškios paskirties baseinas, labiau atrodo kaip dekoratyvinis nei plaukimo. Šalia jo senos statybos pastatas. Tuo metu dangus labai gražiai atsispindėjo vandenyje, šį vaizdą norėjosi žiūrėti ir žiūrėti.

Griūv�siai @ Apleistas baseinas

Subjektyvus vertinimas

Vaizdingumas: 8/10
Atmosfera: 9/10
Artefaktai: 4/10 (įdomių daiktų beveik nėra)
Ar verta eiti: verta

2011-04-25

Atsakymų į “Vilniaus Žalgirio baseinas – apleistas plaukimo kompleksas”: 11

 1. Mantas parašė:

  Tai žiūriu jau ant bokštelio nebeužlipsi? Nėra kopėčių?
  O žuvytes aš pats mačiau prieš du metus kai ten buvau 🙂

 2. Polububijus parašė:

  Taip, kopėčių jau seniai nėra, turbūt metalui priduotos.

 3. Donatas parašė:

  Geros nuotraukos. Tamron’as plačiakampis?

 4. Polububijus parašė:

  Ačiū! Ne tamronas – Nikon 10-24mm

 5. tomukas parašė:

  Toje mini sporto salėje, sąlyginai nesenai (prieš maždaug 10 m. 🙂 dar veikė taip vadinama „kačialka“ :)(sporto klubas Olympia). Tuo metu baseinas jau apleistas buvo, o toj salytėj dar virė gyvenimas ir ne vienas garsus to meto bodybuilderis užsukdavo.
  Visai nebloga sportinė dvasia gyvavo, dau geresnė nei dabartiniuose prašmatniuose klubuose 🙂

 6. frogsign parašė:

  pačiam miesto centre ir taip iššaukiančiai atrodantis pastatas. Nuotraukos nuteikia niūriai, būtų prikolas su sepija ar juodai baltai

 7. baidarės šalčia parašė:

  ech, vieta gera, galėtų sutvarkyt.

 8. Joshke Stankbergas parašė:

  Kazkada as ji lankiau, tiesiog asaros rieda skrustu matant kas liko 🙁

 9. Aivaras parašė:

  O bandet i salia esancius pastatus eit? Vienam plastikiniai langai sudeti kiek maciau, idomu ar jie apleisti.

 10. […]  netoli stadiono 1958 metais buvo pastatytas uždaras baseinas, kuris buvo nugriautas 2004 metais, atviras baseinas, dabar stovintis apleistas ir 1971 metais sukurti „Sporto rūmai“, kurie šiuo metu taip pat […]

 11. Donce parašė:

  o žuvų ikrus antys atneša ant kojų iš kito tvenkinio 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *