DIY DSLR Pinhole
Poryt, balandžio 25, bus pasaulinė pinhole fotografijos diena. Degtukų dėžutėmis darytas nuotraukas turbūt matėme visi, tačiau ar bandėte patys fotografuoti? Daugelis žmonių nebando fotografuoti pinhole, nes tiesiog turi mažai žinių ir įgūdžių, kad pasigaminti kokybišką daiktą pačiam. Taip pat atbaido juosta, kurios bus sudanginta tikrai nemažai, kol bus pasiektas norimas rezultatas. Todėl šiandien parodysiu kaip pagaminti savo pinhole. Ir ne paprastą, o skaitmeninį 🙂 !
Visų pirmą mums reikės:
1. Skaitmeninio veidrodinio fotoaparato (DSLR).
2. Bet kokio adapterio fotoaparatui (aš naudojau M42 -> Nikon).
3. Plonos skardos.
4. Adatos (kuo mažesnės).
5. Švitrinio popieriaus.
6. Lipnios juostos.
Taigi, išpjauname iš skardos ratą, kuris uždengtų adapterio paviršių. Rato viduryje su adata praduriame labai mažą skylutę. Prisiminkite, kuo mažesnė skylutė – tuo ryškesnės bus nuotraukos. Toliau su švitriniu popieriumi nušlifuojame visą skardinį ratą (iš abiejų pusių), kad viduryje esanti skylutė būtų kuo apvalesnė ir lygesnė. Su lipnia juosta prilipdome mūsų skardinį ratą prie adapterio ir gautą konstrukciją uždedame ant fotoaparato. Turėtų gautis maždaug taip 🙂 :
Štai ir viskas. Dabar galime testuoti pinholą. Fotografuojant patartina visada naudoti stovą, nes su tokia maža skylute net saulėtą dieną teks naudoti gana ilgus išlaikymus.
Rezultatai būtų geresni jei būčiau padaręs dar mažesnę skylutę. Taip pat išryškėja vienas neigiamas dalykas. Fotografuojant su tokia maža skylute matosi visos dulkės ant matricos, kurių iki f16 (fotografuojant su objektyvu) beveik nesimato. Tačiau iš kitos pusės tai priduoda nuotraukoms daugiau pinholiškumo 🙂 .
Nemanau, kad tokį pinhole galima lyginti su tikru – juostiniu, tačiau pasidaryti iš neturėjimo ką veikti visai smagu 🙂
o dėl tiek dulkių nesuprastėja nuotraukų kokybė?
Teoriškai gal ir prastėja. Praktiškai jei nuotraukose jų nesimato, tai ir skirtumo nėra.
Nu durniai ka besakyt. Žmonės vargo kurė tobulino viską o čia vėl prasidurė skylutę ir kaifuoja….
adapteris nebūtinas… galima naudoti body dangtelį… gręžt skylę kokių D=10 ir klijuot skardelę…
bet visai nesunku tą patį atlikt su kokia primityvia juostine muiline… (geriau kuo mažiau elektronikos ji kad turėtų…)