Opera ir rašybos tikrinimo problema

Opera man buvo (ir yra) visada geriausia naršyklė. Per visą savo gyvenimą kartu su ja aš beveik neturėjau rimtesnių problemų. Tačiau po pilno programos perdiegimo (angl. reinstall) vienas nemalonus dalykėlis atsirado. Norėdamas įdiegti lietuvių kalbos žodyną rašybos tikrinimui (angl. spell check) pamačiau, kad kalbų sąrašas yra tuščias.

Opera check spell

Pasiteiravęs Opera forumuose atsakymo kaip išspręsti šią problemą neradau, tačiau paaiškėjo, kad ne vienam man taip 🙂 . Panaršęs po kitus forumus pamačiau, kad su šia problema susiduria gana nemažai Windows 7 vartotojų. Tikiuosi kitoje Opera versijoje šis nesklandumas bus ištaisytas.

Tačiau kol kas problemą reikia spręst savomis jėgomis. Ir išeitį aš suradau. Visas nesklandumas tame, kad diegimo metu (Windows 7 sistemoje) nėra įrašomas vienas XML failas, todėl norint diegti kalbas jį reikia įrašyt rankinių būdų. Tereikia nueiti į C:\Users\__!Jūsų_varotojo_vardas!__\AppData\Roaming\Opera\Opera ir sukurti ten „dictionaries“ aplankalą. O į tą aplankalą reikia įdėti dictionaries.xml failą, kurį aš pasiskolinau iš Windows XP kompiuterio. Po Opera perkrovimo sąrašas jau būna pilnas 🙂 , galimas diegti žodynus.

Opera check spell

P.S.

Dar ant kito Windows 7 kompiuterio šis dalykas nesuveikė. Kalbos rodomos, tačiau diegti jų neleidžia. Jas vėlgi galima perkelti rankiniu būdų. Toliau pateikiu nuorodas į populiariausias kalbas, jei žodynų diegti neleis:

lietuvių k.

italų l.
ispanų k.
lenkų k.
rusų k.
ukrainiečių k.
vokiečių k.

Išsaugokite norimos kalbos žodyną C:\Users\__!Jūsų_varotojo_vardas!__\AppData\Roaming\Opera\Opera\dictionaries aplankale.

Tikiuosi, kad kažkam šis rašynėlis padės 🙂

2010-01-09

Atsakymai į “Opera ir rašybos tikrinimo problema”: 2

  1. amonas parašė:

    Hmm, ant Windows 7 įdiegiau Operą, bet lyg ir viskas normaliai įsidiegė. Arba to nepastebėjau, reiks patikrinti 😛

  2. Polububijus parašė:

    Kai aš pirmą kartą diegiau man irgi viskas gerai buvo, problema atsirado kai iš 10.01 atsinaujinau iki 10.10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *