Sony prezentacija

Nepraėjus ir savaitei po Nikon bandymų dienos perskaičiau kinomanuose apie Sony ir Unolita prezentaciją, vyksiančią taip pat Reval Hotel Lietuva. Nikon parodoje išbandžiau nemažai foto technikos, tai kodėl to nepadaryti su Sony vaizdo kameromis 🙂 ?

Draugai, užsiėmę savais reikalais, mane „išdavė“, todėl į parodą teko eiti vienam. Na, tiksliau kompaniją man palaikė mano ištikimas fotoaparatas 🙂 Paroda vyko gana didelėje salėje. Aplinka pasirodė gana oficiali lyginant su Nikon prezentacija. Lietuvių kalbos ten nesigirdėjo, dauguma žmonių kalbėjo angliškai arba rusų kalba. Prie pat įėjimo stovėjo stendas skirtas audio įrašymui. Galima buvo apžiūrėti kokybiškus mikrofonus, bei aparatus skirtus garso lygiui matuoti. Palaikyti rankose, įjungti/išbandyti nebuvo įmanoma, todėl šis stendas buvo žmonių neviliojo. Toliau stovėjo staliukas su profesionaliais monitoriais. Nesu specialistas šioje srityje, tačiau spalvas jie atvaizduoja puikiai. Net mažiausias egzempliorius rodė beveik Full HD raiška.

phpdXrrI4

Vėliau buvo galima išbandyti semi-pro kameras. Didelį įspūdį paliko Sony Z5, na o Sony EX1R net buvo skirta speciali vieta, ši kamerytė tiesiog „lipo prie rankos“ dėl savo patogaus valdymo. Taip pat jos vaizdas prastame apšvietime man pasirodė geriausias tarp šios klasės kamerų.

phpxZJXSX

Anksčiau galvojau, kad miniDV kasetės jau greitai bus išstumtos, tačiau pastebėjau, kad net naujausiuose kamerose jos sutinkamos dažniau nei kokios kitokios laikmenos.

Taip pat buvo ir profesionalių ir beprotiškai brangių kamerų. Čia eiliniam mėgėjui apie tokias reikia tik svajot 🙂

phpiGjguX

phpDOnakD

Dar parodoje buvo pristatytos AVID montažinės. Iškart užsinorėjau spalvotos klaviatūros 😀

phpYYjgmP

Vėliau vyko seminaras. Jame buvo aptarti dabartiniai HD formatai, bei jų ateitis. Net anksčiau negalvojau, kad jų tokia įvairovė, o vieno standarto nėra.

php6Cue0K

Prezentacija man pasirodė tikrai įdomi ir naudinga. Jei panašūs dalykai taip ir toliau vyks kas savaitę, tai aš tikrai už 😀


2009-12-09

Atsakymai į “Sony prezentacija”: 5

 1. m parašė:

  Kaip tu atrandi info apie tokias prezentacijas? 🙂

 2. Polububijus parašė:

  Kinomanai.lt, eFoto.lt ir kituose bendruomenėse dažnai būna informacijos apie tokius renginius. Retkarčiais pažįstami pasako 🙂

 3. Originalas parašė:

  Prasčiausias formatas laikomas skaitmeninis, pvz. į HDD rašomas H.264.

  Tik esmė, kad ta valandos HDV kasetė pačių sony gera kainuoja ~50Lt, o telpa valanda ir tik kartą panaudojama, nes po to kokybė krenta..

  Žodžiu, aš savo Sony prieš kelis metus pirktą high end jau noriu keisti, nes namuose tiesiog nereikalinga prabanga. Kaip tie brangūs spausdintuvai ir kitas crap, paprastam žmogui paprasčiausiai nereikalingi.

 4. Polububijus parašė:

  HDV kasetės nuo paprastų miniDV skiriasi juostų medžiagomis, todėl įdėjus į HDV camcorderį miniDV kasetę galima įrašinėt HDV. Tačiau miniDV daug greičiau nusidėvi ir po antro ar trečio perrašymo gali atsirasti artefaktų ir kitų nesąmonių, o HDV kasetės nusidėvi lėčiau (tikrai ne po vieno karto). Kalbant apie kokybę, tai ji nesiskirs nors rašysi į brangiausią ar pigiausią kasetę, nes viskas rašoma skaitmeniniu būdų.

  O šiaip manau, kad tos HDV kasetės yra Sony marketingo triukas. Beveik visi HDV kamerų turėtojai rašo sau į miniDV kasetes ir vargo nemato.

  Dėl high end tau pritariu, kartais pats pasvajoju turėt semi pro camcorderį, tačiau jei pinigų iš to neuždirbu, tai kam jo reikia… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *