Nikon bandymų diena

Parodų era, kai piktos, ant kėdučių sėdinčios, bobutės žviegia „eksponatų rankomis neliesti“ (laimei) baigiasi. Smagu apsilankyt parodoj, kur gali viską pats apžiūrėt, palaikyt ir išbandyt. Būtent tokiam renginyje aš šiandien praleidau kelias valandėles. Tai buvo Nikon bandymų diena, kuri vyko Reval Hotel Lietuva. Visų pirmą susigundžiau nueiti, kai perskaičiau, kad įėjimas nemokamas. Tai pat buvo smalsu, nes Nikon svetainėje renginys nebuvo plačiai aprašytas – tiesiog bandymų diena.

Nikkor

Kartu su draugu Robertu atėjome į salę apie 12 valandą. Salė ganėtinai nedidelę, kurioje buvo nemažai žmonių. Prie lango stovėjo ilgas stalas ant kurio buvo sudėti įvairūs gaminiai. Tai buvo pora kietų muilinių, telekonverteriai (1,4x ir 2x) ir daugybė įvairių objektyvų. Pradedant nuo plačiakampių ir baigiant 400mm tele-monstrais. Taip pat ant stalo gulėjo Nikon D300s (nuostabus daiktas), o kampe ant stovo stovėjo jo didenybė D3s su 400mm f2,8!!!

Nikon D3s

Šis daiktas šaudė kaip kulkosvaidis. Iš tiesų profesionaliausias fotoaparatas kurį tik laikiau rankose. Tokio greito automatinio fokusavimo dar nemačiau. Tačiau D300s valdymas man pasirodė kur kas draugiškesnis, sakyčiau jis labai daug patobulėjęs nuo D200 laikų. Toliau mane gana maloniai nustebino COOLPIX S1000pj muilinė, turinti integruotą projektorių. Smagu labai – nufotkinai ir žiūrėk tiesiai ant sienos 🙂 S70 man pasirodė kur kas mažiau patrauklus aparačiukas. Kalbant apie fotoaparatus, mygtukai man yra kur kas labiau patogūs nei jutiklinis ekranas ant kurio pirštų antspaudai matosi kaip nežinau ant ko. Tačiau merginoms jis turėtų patikt 🙂 Daugiau fotoaparatų nebuvo, kas man pasirodė ganėtinai keista, galėtų ir daugiau naujesnių modelių parodyt.

S1000pj

Tačiau optikos buvo tikrai nemažai. Ir galiu pasakyti, kad visiškai nesijaučiau nuskriaustas su savo D40, kuris neturi fokusavimo varikliuko kūnelyje. Beveik visi ten esntys objektyvai turėjo AF-S, todėl su fokusavimu problemų nebuvo. Neskaitant visų ultra sunkių, ultra didelių ir ultra brangių stiklų, didelį įspūdį man paliko 10-24mm f/3.5-4.5G plačiakampis ir 16-85mm f/3.5-5.6G. Tamsūs, tačiau tvirti ir kokybiški. Tie, apie kuriuos dar leidi sau pasvajot 🙂 Na o visokie 200-400mm, 400mm ir t.t. atrodė išvis kaip kažkas nerealaus. Po jų koks nors 70-200mm f/2.8G buvo kaip pūkelis 🙂 Šviesa patalpoj buvo neideali, net su pilnai atidaryta diafragma reikėjo kelt ISO.

phppuwiJE

phpLrE8h0

phpwRVSYW

Tikrai nesigailiu, kad apsilankiau, lauksiu kitų Nikon bandymų dienų 🙂


2009-12-05

Atsakymų į “Nikon bandymų diena”: 14

 1. Duobkasys parašė:

  Norėčiau turėti D3s su 400mm f2,8 :D, turbūt iš tokio daikto pyškinti šmagu šmagu šmagu :D.

 2. Polububijus parašė:

  Jo, pritraukia nerealiai. Pro viešbučio langą galima stambiu planu Lukiškių kalėjimo cerkvės kupolą apžiūrėt 🙂

 3. needhead parašė:

  Oplia, gaila, kad Vilniuj tą savaitgalį nebuvau, nesitikėjau, kad tokios optikos pažers :]

 4. Dvaras parašė:

  Sveiki kas žino kada dar bus NICON dienos ir kur ?

 5. Polububijus parašė:

  Kol kas „Vakarų fronte nieko naujo“ 🙂 , bet jei kažką sužinosiu, tai parašysiu komentaruose 🙂

 6. Fastera parašė:

  Sveiki gal truputi ne i tema bet gal kas žino kur gerai taiso NIKON fotoaparatus. Gal paratšitit kokia gera firma kas gerai taiso nu ir aišku gerai butu kad nelabai brangiai.
  Ačiu

 7. Polububijus parašė:

  Gerai taiso ponas Mečkauskas http://www.fototaisykla.lt . Jei neklystu, taip pat taiso Vilbra.

 8. Fastera parašė:

  Ačiū nunešiau į ta fototaisikla sakė 2 savaičių begiję paskambins. Apie Vilbra tai je sako kad je beveik netaiso tik siunčia į garantini bet nežinau kaip iš tikruju. Sako kad NIKON išvis atstovybes nėra lietuvoi čia tik priema o į garantija siunčia kitur.

 9. Polububijus parašė:

  atrodo, kad net į Estiją taisyt siunčia 🙂

 10. Fastera parašė:

  www,fototaisykla,lt paeme 50Lt ir neko nesutwarke pasake kad negali tipo kaskoks cipas perkaita bet kaskaip man iatrtinai, truputi susigaudau technikoi bet ka jems pasakisi je sako kad zmogus dirbo ir jam reikia sumoketi. Mano manimu, kad jaigu nesutaisei tai reiske nemoki ir uz tai pinigus neimi cia tovo problema, kad negali pataisiti suprantu jai nebutu daliu.. vienu zodziu nepatenkintas likau.

 11. Polububijus parašė:

  Čia jau akmuo į Mečkausko daržą. Aš ten ir matricą valiau, ir muilinę taisiau – viską kokybiškai atliko…

 12. Barbarrita parašė:

  Sveiki, jau užsiregistravau ir būtinai nueisiu į Nikon dienos. Ačiū už linką
  Sėkmes

 13. Dvaras parašė:

  Gaila kad darbo diena bus 20d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *