Svirnas – apleistas pastatas Antakalnyje

Svirnas1

Važiuodami per Antakalnio rajoną Vilniuje tikriausia net nepastebėsite prie Neries stotelės esantį apgriautą pastatą. Jis gerai pridengtas reklaminiais skydais ir medžiais. Anksčiau ten buvo kažkokia gamykla, vėliau restoranas „Svirnas“. Būtent tokiu pavadinimu šis pastatas ir pažįstamas daugumai žmonių. Esu mėgėjas palandžioti, todėl nusprendžiau ten apsilankyti. Duobkasys ir mc_bosas draugiškai sutiko ten nuvykti kartu.

Priėjome prie Svirno iš kiemo pusės. Ten yra patogesnis įėjimas, tačiau aplinkui daug šiukšlių. Kartais prie šio įėjimo miega bomžai, kvapelis nekoks, bet šį kartą jų nebuvo.

Svirnas 2

Svirnas 3

Pirmasis pastato aukštas yra tikra šiukšlių karalystė. Aplinkui beveik nepraeinami griuvėsiai. Ant grindų guli daug apdegusių rūbų.

Svirnas 4

Neužsilaikę ten per daug pradėjome lipti laiptais į antrą aukštą. Grindys čia apgriautos kaip po bombardavimo. Vaizdas man pasirodė tikrai įsimintinas. Girdi kaip Antakalnio gatve lekia automobiliai, o pats esi tokioje „Stalkerinėje“ aplinkoje.

Svirnas 5

Trečiasis aukštas. Kiek jaukesnė patalpa, palyginus su praeitom. Yra net nedidelė laužavietė, kur tikriausia naktimis šildosi benamiai.

Svirnas

Pragriauti laiptai į antrą aukštą

Svirnas

Svirnas

Grindys man čia priminė Afrikos dykumas su suskilinėjusia dirva.

Svirnas

Pro skylę sienoje matyti kaip ant šalia esančio priestato stogo „laisvieji menininkai“ sukūrė įdomią kompoziciją. Laukiu tos dienos kai Google palydovas vėl fotografuos Vilnių 😀

Svirnas

Visur grindyse yra skylės, jei nežiūrėt sau po kojom – galima įkrist.

Svirnas

Lifto šachta

Svirnas

Svirnas

Svirnas

php66WaQ1

Laiptai vedantys ant stogo yra nugriauti. Vietoj jų yra padėtos senos durys ir keista metalinė konstrukcija. Sakyčiau buvo truputį baisu ten lipt.

Svirnas

Po to patekom į labai nemalonų kambarį, iš kurio tiesiai ant stogo.

Svirnas

Svirnas

Ten jau žolės auga. Mačiau net nedidelį berželį.

Svirnas

Svirnas

Sena muilinė

Svirnas

Svirnas

Svirnas

Tačiau Svirno mums buvo maža,  todėl patraukėme į šį daugiabutį. Durys ant stogo nėra rakinamos, galima pasigrožėt Vilniaus panorama.

Svirnas

miestas

miestas

miestas

Tik laidai kabantys iškart virš galvos ne ypač džiugino!

miestas

Galiu teigt, kad turiningai praleidome laiką. Reikia ieškoti kitų apleistų vietų!


2009-10-10

Atsakymų į “Svirnas – apleistas pastatas Antakalnyje”: 20

 1. Bardakas parašė:

  Kad kiek žinau, visai neseniai fotografavo Google palydovui 😀

 2. Polububijus parašė:

  Kiek žiūrėjau per maps – nesimato. (o gaila 😀 )

 3. amonas parašė:

  Oho, baisokas pastatas. Galima kokias siaubo naktis rengti 😀

 4. Kibiras parašė:

  Siulyciau pasivazineti i Burbiskes, buvusia GK baze (gelezinkelio perkrovimo baze), esancia visiskai Vilniuje nuo gelezinkelio stoties ~3 km, Burbiskiu miske.
  Visiskai nesenai pats ten trainiojausi 🙂
  Baze

 5. Wd40 parašė:

  Gražu. Reiks būtinai nuvykti ten. Ačiū.

 6. Sistem parašė:

  Aplankyk apleistą kaleimą Vilniuje tarp subačiaus ir zarasų gatvių, berods sienose skyles jau užmūrijo bet galima perlipti, ten net apleista bažnyčia yra ir šiaip visiškas didžiulis bardakas.

 7. […] žiema, mes nuėjome į antakalnyje apleistą pastatą “Svirnas”. Radau nuotraukų pbb.lt ir labai užsimaniau pats ten pabūti. Taigi nukeliavome ten su Dariumi. Ir ką galiu pasakyti […]

 8. aaaaaight parašė:

  geras reportazas!

 9. BaltasArkliukas parašė:

  Įdomios vietos.įdomu po tokias paslampinėt pasižvalgyt.

 10. Mindaugas parašė:

  Na ką nuotraukos tikrai įdomios. 🙂 Žinau, kad ir Alytaus centre yra vienas kitas toks pastatėlis.

 11. Lukas parašė:

  Aj as toje Svirnoje apsilankau vos ne kasdien nes ten ypac gera vieta Paisytojams :))
  Siaip ten nera jokiu benamiu ten ramu ramu.
  O ant stogo maloniausia vieta su draugais isgerti ar parukyti 🙂

 12. […] po apleistas vietas man visada yra smagu. Bet kartais įdomių dalykų šia tema galima rasti ir labai […]

 13. SURIK parašė:

  Sveiki jai jums buvo baisu ten virsuje 1,2,3 aukstuose tai zinokit kad jie dar labai graziai atrodo palyginus su rusiu rusyje ir ira visas idomumas mes su draugais ten buvome labai senai zinokit baisesneja vietoja nebuwau buwes pagal mus ten buwo kazkoke cccp karine sleptuva ar stabas koks nes mes ten radome daug deziu dujokaukiu Individualiu vaistineliu
  dujokaukiu ten buwo tukstanciais dar radom cccp armijos dokumentus kareiviu bylas ir t.t patarciau nueit visiem i rusy i ji buwo 3 galimybes patekt pro iejima is virsaus prie dviraciu parduotuves, pro griuvesius is pirmo auksto ten surasyt skyle bet nepatarciau nes gali uzgriut ir dar galima patekt pro ta pati bomzu apsiukslinta iejima reikia eiti tiesiai kai pamatysit lifto sachta pro ja praeit i toki dideli koridoriu pateke i rusy nenusivilsit

 14. Xavier parašė:

  You are absolutely beuftiual and you should not feel self-conscious one bit. I am certain the grass is always greener on the other side bc I felt like a barbarian around you tiny adorable girls. It’s hard to just be happy with what you got! Thank you so much for the pleathura of info. I have utilized your blog as a nyc reference several times since Friday. So useful!

 15. lala parašė:

  mes ten irgi buvom su draugais, tik i 3auksta nepraejom:D

 16. grand brake parašė:

  netoli valakampiu yra daug apleistu nuosavu namu

 17. Natalja parašė:

  Idomu..o kam priklauso „svirno“ pastatas? Atsirado idomiu ideju 🙂
  Lauksiu iv.ziniu.
  Aciu

 18. […] užrakintas ir su sveikais langais. Į vidų patekt nepavyko. Grindys pastate kažkuo priminė Svirną – sudaužyta apdaila atrodo kaip suskilinėjusi žemė dykumoje. Laiptai į kitus auštus […]

 19. Vile parašė:

  Gaila, kad kazkada klestintis Elektrografijos Istituto maitininimo kmpleksas taip ziauriai sunaikintas. 1992 m gan dar nauja pastata ji „nupirko“ (uzgrobe) kazkas, isvare darbuojus i gatve ir viska isvoge sunaikino visa restorana ir pastata. Geda!!! Kurie tai zino kaip Svirnas tai kladinga, as trumpai nupasakojau jo istorija, toje vietoje kur uzrasas „Svirnas“ tarp kitko buvo kavine, virsuje valgykla ir konditerjos cechas.

 20. John Deer parašė:

  Gal galit kas daugiau papasakoti apie si pastata? Antakalni ilgai gyvenu bet taip ir nieko nezinau apie ji. Aciu uz info

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *