Naujos ausinės: SENNHEISER HD 202

Kol klausiausi muzikos per seną gerą Creative MuVo V200 geru garu išsiskiriančių ausinių neturėjau. Tačiau jau kurį laiką vaikštau su penktos generacijos iPod Classic grotuvu ir su pigiomis Philips maximinėmis ausinėmis tiesiog negaliu išnaudot visų grotuvo atkūrimo galimybių. Naujų ausinių paiešką pradėjau jau seniai. Reikėjo ne ypač brangių, bet kokybiškų uždaro tipo ausinių, kurias galėčiau naudoti bet kur ir kasdien. Skaičiau internete apžvalgas, vaikščiojau po parduotuves, bet tinkamo sau varianto taip ir negalėjau rast. Tai kaina labai kandžiodavosi, tai garso kokybė visiškai netenkino. Ilgos paieškos tikrai užknisa.

Jau galvojau kad visą likusį gyvenimą teks vaikščioti su Philips SHP2000 ir jų steikuojančiu kištuku, tačiau laimei prisiminiau draugą Robertą, kuris savo ausines tampo jau pusantrus metus, o jos vistiek groja gerai, bei sugesti nesiruošia. Paklausiau neilgą laiką kaip jos skamba ir supratau, kad šis variantas man tinka. Ne už ilgo nuėjome kartu į parduotuvę ir aš nusipirkau tokias pat. Tai SENNHEISER HD 202. Ausinės surastos!

SENNHEISER HD 202

SENNHEISER HD 202

Jungtis: 3,5/6,3 mm stereo
Varža: 32 omai
Laido ilgis: 3m.
Dažnių juosta: 18Hz -18000 Hz
Garso slėgis: (SPL) 115 dB(SPL)
Harmoniniai iškraipymai: (THD) <0,5 %

Konstrukcija. Tai vidutinio dydžio lanko tipo uždaros ausinės. Jos gerai prisiaudžia prie galvos (nesukeliant diskomforto) ir suteikia gerą izoliacija nuo aplinkos. Garsiakalbiai prie lanko yra pritvirtinti gana neįprastu būdų. Tai mechanizmas, kuris jiems leidžia garsiakalbiams judėt į visas keturias puses ir prisitaikyti prie ausų ir galvos formos. Tas mechanizmas iš pirmo žvilgsnio neatrodo labai patikimas, tačiau iš tikrųjų jis yra kokybiškas ir įprastai naudojant ausines jis tikrai neturėtų sulūžt (bent jau taip sako Robertas). Patys garsiakalbiai yra gana maži, todėl didelių ausų turėtojams šios ausines turėtų būti ne ypač patogios. Ausinių laidas yra 3m. ilgio, todėl jas galima naudot ir žiūrint televizorių. Kad laidas nemaišytų, ausinių komplekte yra ritė laidui susukt.

SENNHEISER HD 202

Ritė galima prisegt prie diržo ar kelnių. Iš pirmo žvilgsnio atrodo nepatogiai, tačiau per dieną aš visiškai pripratau. Kištukas yra tiesus. Man asmeniškai toks yra daug patogesnis nei užlenktas. Taip pat komplekte yra metalinis kištukas iš 3.5mm į 6.3mm.

SENNHEISER HD 202

Garsas. Garso kokybe aš likau patenkintas. Ausinės groja švariai. Gerai jaučiami tiek bosai tiek aukšti dažniai. Dažnių juosta galėtų būti ir platesnė, tačiau klausant pagrinde mp3 18Hz – 18kHz pilnai pakanka. Dėka geros izoliacijos nuo aplinkos yra nebūtina jungti grotuvą pilnu garsu, kad bent kažką išgirst vaikščiojant didžiosiomis Vilniaus gatvėmis. Kai užsidedi šias ausines aplanko toks jausmas, kad visas pasaulis tyli ir muzika groja tik tau. Klausant Heavy Metal, kai kurios dainos skamba šiek tiek per žemai (daug bosų), tačiau žiūrint filmus tai praverčia (elektroninės muzikos mėgėjams tai irgi turėtų būti privalumas).

Apibendrinant galiu pasakyti, kad mano manymu tai vienos iš geriausių uždaro tipo ausinių už ~70 litų.


2009-09-05

Atsakymų į “Naujos ausinės: SENNHEISER HD 202”: 12

 1. Sistem parašė:

  Man kartais būna taip gaila žmonių kurių ausyse kyšo kartu su mp3 grotuvu gautos super fufel ausinės. Jos gi gadina klausą! Geriau nepagailėti kad ir 70Lt už tavo aprašytąsias arba geresnias ale Koss Porta Pro.

 2. Polububijus parašė:

  Visiškai sutinku. Bet dar prisimenu kai prieš kokius 5 metus pirkau savo Creative MuVo V200. Komplekte buvo tikrai geros ausinės, kurias perkant atskirai reikėtų pakloti apie 60 Lt. Bet neilgaamžis laidas visų ausinių liga … 🙂

 3. amonas parašė:

  O aš kai su akiniais, tai tokios ausinės dažniausiai netinka. Tiesiog per daug spaudžiasi, ir tada jau nuo akinių pradeda skaudėti. O dėl garso tai pilnai sutinku, tikrai turėtų būti geriau 🙂

 4. Polububijus parašė:

  Tiksliai! Dėl akinių aš kažkaip visiškai nepagalvojau. Tikriausia dėl to, kad niekad jų nenešiojau 🙂 Pasiskolinau dabar iš namiškių akinius – lyg ir nespaudžia. Visai patogu, tik akys mano saudėt pradėjo 😀

 5. ChallaNGe parašė:

  geros tos sennheiser HD 202 dj ausines.Man jas padovanojo gimtadienio proga ir dabar as dziaugiuosi 😉 o del garso neturiu priekaistu.puiku! dabar klausausi muzikos kaip klube. ;)patariu pirkit ir nepagailekit tu 100lt.as su akiniais- nespaudzia.liuks!tik nesuprantu kaip gatvej nesiot tas ausines.(gal galit patart?) sakau negailekit ir as nesigailiu. nes man nupirko.o gera daina pendulum-blood sugar skamba per jas.bosai,auksti ir labai auksti dazniai gerai varo.(reaper) xD

 6. Polububijus parašė:

  ChallaNGe, lauke kaip ir visur – užsidedi ir eini 🙂 kai neklausai ant kaklo kaba. Jos nėra sunkios, tai net nelabai jauti jas.

 7. ChallaNGe parašė:

  as jau zn. prie mano MP4 jungias laidas.lb patogu.o dėl sunkumo jos nėr sunkios. :)bet whatever. aciu kad pasakėj.ir ritė yr patogi.

 8. ChallaNGe parašė:

  Polibubijus,coppy?

 9. ChallaNGe parašė:

  garsas puikus.as db einu gatwej ir klausaus. 🙂 puiku!

 10. GB PSR.DO parašė:

  Liuks!Aš turiu ir Sennheiser HD 201,ir Sennheiser HD 202.Aš su akiniais-nespaudžia.Žodžiu-PERFECT!

 11. abc parašė:

  Labai noriu tokių ausinių, nu bet niekur nerandu už 70LT ar bent jau mažiau negu 110LT….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *