Torrent trackeris + VIP

268022096_e52a1c90e6_o
donate @ Mindful One

Ar kartais nekyla noras užsisakyti VIP narystę kokiam nors torrentų trackeryje ar pan.? Man kyla, bet dažnai susilaikau, nes nesinori mokėti už tai kas yra nemokama. Bet ar tikrai nemokama? Atlikus nesudėtingus apskaičiavimus galima „prasivert sau akis“.

Na, pradėkime nuo to ką duodą VIP narystė, pvz. populiariausiame Lietuvos torrent trackeryje Linkomanija.net, kuri kainuoja 25 LTL metams: Galėsite peržiūrinėti NFO failus, Parsisiųsti ir išsiųsti iki 100 torrentų vienu metu ir t.t. Bet manau svarbiausias dalykas – „Apsaugą nuo išmetimo dėl blogo reitingo (ratio)“.

Dažnai sakydavau sau „Kam man to reikia? Ką aš koks skūpas diedas, kad paseedint negaliu?“ (na, kartais būdavo, kad norėjau didesnį ratio turėt, bet ne esmė 🙂 ). Gal ir teisingas požiūris jei turi labai greitą internetą, mano atveju pirkt VIP yra pigiau nei išsiuntinėt.

Esu TEO vartotojas, naudoju Optimalus+ (deja ne šviesolaidis). Tai yra atsisiuntimas ~512 kBps, išsiuntimas ~64 kBps. Tarkime, kasdien atsisiunčiu 1GB duomenų ir seedinu. Tai užtrunka ~4 su puse valandos. Mano stalinio kompiuterio maitinimo bloko galingumas yra 500 W. Siuntimo metu kompiuteris nėra apkraunamas taip, kad veiktų pilnų pajėgumu, bet spėju, kad valanda man kainuoja 15 centų. Tai kasdien išsiuntimas kainuoja ~68 ct, per mėnesį ~20 Lt.

Todėl, manau, būtų geriau kartą į metus paremt trackerį, negu kas mėnesį atidavinėt tuos pinigus energijos bendrovei ir valandų valandas klausytis ūžiančio kompiuterio. Suprantu, kad jei nebus seederiu, tai nebus ir torrentų, bet be paaukojimų nebeliks ir trackerių 🙂 Sparčiojo interneto laikais jau yra pakankamai daug vartotojų, kurie tą nelemtą gigabaitą gali išsiųsti per kelias minutes, bet deja aš nesu jų tarpe.


2009-04-21

Atsakymų į “Torrent trackeris + VIP”: 11

 1. Kęstutis parašė:

  Nors maitinimo bloko galingumas 500 W, bet pamatuokite kiek viso kompas valgo su pigiu rozetiniu elektros skaitikliu, tokių nerasi senukuose tai su jais tiksliai gali išsimatuoti ir pasiskaičiuoti. O iš bėdos galima ir su testeriu, kurį senukuose laisvai rasi. Tai va šiaip kompo elektros ėmimas šokinėti gali, kad ir dvigubai – priklauso nuo kompo apkrautumo, bei aušinimo sistemos efektyvumo ir dulkių. Tarkim elementaraus mano CPU temperatūra šokinėja nuo 32 iki 52 C. Tai čia dar mažai šokinėja, o pvz.: kietas diskas arba DVD įrenginys kuris arba naudojamas arba ne ir visa tai turi įeiti į maitinimo bloko W. Be to dažnai pigesni maitinimo blokai net neduoda tiek W kiek užrašyta, nes patys dar nurašo energijos. Be to reik nepamiršt motinos, nes šiuolaikinės motinos valgo net ~ 100 W, aišku ne visos, bet motina viena iš dalių kuri ima daug W. Tas pats monitorius darbo režimu ryja ~ 45 W. Pas mane namie du kompai ir vienas servas. Servas ir 1 kompas 24/7, o kitas kompas maždaug pusę dienos. To vieno kompo maitinimo blokas 350 W (kuriame ~ 100 W CPU), kitų nežinau, bet ryškiai ~ 250-350 W. Tai paskaičiavus vidurkį tai dieną naktį kompai paima ~ 250 W visą laiką. Moku už elektrą viso ~ 100 Lt kas mėnesį. Tad ~ 50 Lt tikriausiai kompams išeina 🙂

 2. Polububijus parašė:

  Geras komentaras. Reiškia netikslūs mano apskaičiavimai gavos. Bet iš kitos pusės esmės tai nekeičia – viestiek pigiau VIP metams, nei seedint su lėtu internetu.

 3. Kęstutis parašė:

  Sutinku, kad nekeičia. O pastebėjimas tikrai geras 🙂

 4. Mantas parašė:

  Jau geriau be linkomanijos gyvensiu nei jai mokėsiu. Pilna užsienio tackerių, kurie jokių ratio nežiūri 🙂

 5. amonas parašė:

  Aha, jei kompo nelaikai įjunto kitiems darbams, tai tikrai neapsimoka. O ir šiaip mažokas tas upload TEO. Kažkada palikdavau pc vien dėl upload, bet su greitesniu internetu ir taip prisiuploadina. O dėl elektros, tai geri čia paskaičiavimai. Gerai parodo, kad neapsimoka pc palikti, jei stovi be darbo 🙂

 6. Polububijus parašė:

  @Mantas
  Sutikčiau, jei atvirųjų trackerių kokybė prilygtų uždariesiems. Kai į ratio nieks nežiūri, dažnai pasitaiko torrentų su kokiais 3 seederiais ir keliais šimtais leecherių. O po kelių savaičių torrentas miršta, nes niekas neseedina. Greitis ten būna taip pat labai nepastovus. Už „komfortą“ reikia mokėti 🙂

 7. Blogorama #574 parašė:

  […] ir žymėjausi: apie namų tinklaraščiui ieškojimą, apie spartos kainą, apie nereikalingai sudėtingą šriftų Linux diegimą, apie prarają tarp įrangos gamintojų ir […]

 8. Simonas parašė:

  Sutinku, kad su lėtu internetu tikriausiai neapsimoka, niekada nepagalvojau kiek seed’inimas elektros „suvalgo“ 🙂 Šaunus straipsnis.

 9. Vaidas parašė:

  Dar paskaičiuok tokį dalyką, kad išjungtas PC (be monitoriaus, kolonėlių). „valgo“ minimum 10W. Taigi, viena para kainuoja 10W*24h*0,37Lt = 9ct. Metai 9ct * 365 = 3Lt. Monitorius ima tarkim 5W, normalios kolonėlės irgi „pasrebia“, tad tarkim 10W. Taigi, per metus 10Lt.
  Išeitis – išjungti kompą ir kitus prietaisus iš elektros tinklo. Labai gerai tam tinka prailgintuvai su jungikliu.
  Dar vienas faktas – standby režime kompas vartoja truputį daugiau elektros, nei išjungtas. Monitorius irgi. Kolonėlės, bent jau manosios, klausant garsiai srebia 10-15% daugiau energijos.

 10. Vaidas parašė:

  Beje, geriausiai ratio kyla, kai vienas pirmųjų atsisiunti kokia 10% ko nors populiaraus, nors tau ir nereikalingo. kita vertus dėl 25Lt/metams neverta.

 11. Polububijus parašė:

  Oho, net nežinojau, kad išjungtas „valgo“ 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *