Nuotikiai su DVD romu

Kadaise DVD (ir CD) romas man buvo toks svarbus, kad be jo negalėjau įsivaizduoti kompiuterio. Turėdamas be galo lėtą internetą (arba išvis kol neturėjau) visą muziką, filmus, failus imdavau iš draugų. USB raktai tada būdavo netalpūs, todėl kompaktai labai pagelbėdavo. Šiais laikais, kai parsisiųsti yra greičiau nei skolintis, mano diskasukis naudojamas tik porą kartų per mėnesį. Bet vakar turėjau daug vargo, kol sugebėjau irašyti DVD.

Kai prisikaupia vertingų failų visada juos įrašau į atskyrą DVD diską. Taip saugiau, nes niekada nežinai kas gali atsitikt su Windows rytoj. Vakar kaip tik bandžiau įrašyti vieną diską. Kaip visada dariau tai Nero pagalba, bet šįkart programa išdykavo: spėdavo pastrigt net neprasidėjus įrašymui. Išryniau ją lauk ir įdiegiau iš naujo. Nieko nepasikeitė. Tiek to, pagalvojau. Darom per standartinį windowsinį įrašymą (net nežinau kaip jis vadinasi). Tas nenaudelis ilgai „vartė“ diską, o galu gale išmetė lentelę „Please insert writable CD into drive K:\.“. Reikalai prasti… Nesuvokiu kas netvarkoj! Svarbiausia, kad įrenginys be problemų skaito tiek CD, tiek DVD, o rašyt nenori. Bandžiau landžiot po Device Managerį, gal kompas nenori draugaut su DVD-romu. Bet lyg viskas gerai… Galu gale pradariau dėžę, perjungiau diskasukį į kitą SATA slotą, bet ir šis dalykas nepadėjo.

Supykęs bandžiau atsakymą išpešt iš geriausio žmogaus draugo. Paieškos rezultatuose gavau krūvą forumų, kur žmonės su tokia pat problema. Ir niekur konkretaus atsakymo rast negaliu. Vieni sako atnaujint firmware, kiti bandyt nemokamas programas įrašymui. Firmware update’as nepadėjo. Pradėjau rašytis begales nemokamų programų. Tai viena išvis nepasileidžia, kita, kaip ir visos, įrašyt nenori. Toks nervas ima, ir dar draugas per Skype kažkokį kaimietišką metalą siuntinėja 😀 . Ir juokinga, ir pikta, ir gėda, kad net DVD įrašyt nesugebu.

Jau pagalvojau, kad galas įrenginiui. O taip gaila, tik pusė metų DVD romui. Reikia paskutinį kartą bandyt įrašyt. Įdėjau Verbatim’ą kurį tausojau kokiai geresnei progai. Ir… Kompaktas įsirašė be problemų ! 😀 . Tai kas tada netvarkoj? Nejaugi visas blokas noname’inių DVD, kuriuos bandžiau prieš tai, yra šūdinas? Taip, kitaip į šį klausymą atsakyt negaliu. Buvau išbandęs visus blokę esančius kompaktus – neveikia. Taigi įsidemėkit kaip priešas atrodo:

DVD

Jau nebegaila, tų 6 išmestu litų, nes jau galvojau, kad teks pirkt naują DVD romą. Vat taip dėl nekokybiškos balvokės praradau kelias valandas laiko ir labai užteršiau registrą nereikalingom programom. Nors ką čia sakyt – pats kaltas, kad iškart nebandžiau verbatim kišt 🙂


2009-01-07

Atsakymai į “Nuotikiai su DVD romu”: 25

 1. wd40 parašė:

  Kažkada ir aš šitų šūdinų dvd nusipirkau iš maximos, įrašiau ir po to man nei vieno nenuskaitė. Suvariau 10 dvd…

 2. Polububijus parašė:

  Prieš rašant dar buvo abejonių, kad gal čia mant tik vienam taip. Dabar jau tikrai matau, kad ne.

 3. punktyras parašė:

  Jau seniai įsitikinau, kad verta tik gerus CD, DVD pirkti. Verbatim nė karto neapvylė. Tik juos ir naudoju. Anksčiau dar Memorex naudojau. Irgi labai geri. Acme – rusiška ruletė. TDK – puikūs.

 4. pijus parašė:

  nežn aš buvau prieš porą sav. nusipirkęs bloką šių cd tai viskas kaip ir ok buvo, tik rašymo greitis čiulpia

 5. Darius {ThinkBIG!} parašė:

  Galiu pasidalinti tokiais pat patyrimais. Man irgi noname’inių dvd neįrašinėjo. Tik Verbatim. Kartą kitą pasitaikė ir Verbatimų, kurių neįrašydavo. Bet lyginant tuos kelis kartus ir visus kitus su noname… Verbatim valdo.

 6. Kęstutis parašė:

  Ir man yra buvę, kad nerašo į CD, bet taip, kaip tau, kad viso poko nerašytų tai nebuvo.
  Tarp kitko ir patys įrenginiai genda ir jie patys pradeda neįrašinėt jei labai jau dažnai naudoji įrenginį ir nemažą laiko tarpą. Be to gi DVD+/-RW kainuoja 58 Lt naujas įrenginys.

 7. Lokys parašė:

  Buvo su maximiniais ir man kažkada panašių bėdų, tik su cd kažkokiais.Irgi nei vieno nepavyko nuskaityt.Dabar tik verbatim, nors keli prieš porą metų įrašyti diskai jau irgi nesutinka failų atiduot. Užtat dabar svarbius dalykus, kaip pvz. fotkes, kas metus perrašau iš naujo ir 2 egzemplioriais 🙂

 8. u- parašė:

  Pats dabar rašau į tokius, tik oranžinius. Viskas ok. Šiaip su pigiais dvd dar nebuvo problemų (na buvo su pora pigių dvd-rw bėdų – greit nebenorėjo rom’as su jais nieko daryt).
  Su cd yra daugiau bėdų buvę. Bet dabar perku tik tuos pigius, acme, kur po 60ct, su jais, tfu tfu, nepasitaiko nesklandumu (yra tekę nusipikt brangesnių bloką, po 1lt, digidata lygtais vadinos, ir nei vieno nepavyko įrašyt).

 9. Polububijus parašė:

  @ punktyras
  Kažkada dar CD ePerformance buvo. Pigūs ir kokybiški, bet dėje jų jau nebepardavinėja.

  @ pijus
  8x iš tiesų nekoks greitis. Bet dažniausiai tokį naudoju kai įrašinėju betkokį DVD, taip mažiau tikimybės, kad nekokybiškai įrašys.

  @ Darius {ThinkBIG!}
  Visiškai pritariu, tik pigesni galėtų būti. Bet kaip sakoma „už kokybę reikia mokėt“ 🙂

  @ Kęstutis
  Jo, dabar nėra jie tokie brangūs. Bet vistiek norisi, kad tarnautų daugiau nei pusę metų.

  @ Lokys
  Man seni diskai kartais irgi neatiduodavo failų, bet su programėlemis (neprisimenu pavadinimų dabar) sugebėdavau ištraukt.

  @ u-
  Aš taip visąlaik acme naudoju. Anksčiau daug broko pasitaikydavo, dabar mažiau. Turbūt ir liksiu prie acme’s – pigu ir gera.

 10. amonas parašė:

  Man su Memorex keliais diskais taip buvo, o šiaip perku tik Verbatim. Kitų nepripažįstu 🙂 Dėl greičio, 8x, nu nzn, šiais laikais labai jau mažas. Dažniausiai 16 varau, jokių problemų, jei laiko yra, kartais 12x įraūinėju. Aišku, kiekviena diską po to patikrinu, ar failai asileidžia, tik tada trinu iš pc 🙂

 11. Indrė parašė:

  Man tai labiausiai patiko, tas draugas, t.y. tas kaimietiškas metalas, kurį draugas atsiuntė. 😀

 12. Polububijus parašė:

  🙂 tik, Indre, „netas“ draugas atsiuntė, o kitas 😀

 13. Martynas parašė:

  man panasiai buvo. kai cd- rooma netycia nulenkiau. o po 2 men kai taip ir neprisiruosiau nunest i garantini, uzkniso ir susitvarkiau pats. tai veikia puikiai ir situos kompaktus is maximos paveza : ) bet kaimietiskas metalas veza labiausiai …!!! vincas irgi…………..

 14. Martynas parašė:

  sudiniausi cd yra acme…….

 15. euphoria parašė:

  Hah, sutapimas tai ar ne, bet man irgi nekurie atsiuntė „kaimietiško“ (tu, gėdos turėk su išsireiškimais, nenaudėli) metalo. : ) ar tik ne bendri pažįstami per skype’us perbėgo 😀

  o kas link diskų, labai puikiai sunaudojau porą dešimčių (oranžinių) „priešų“. porą metų skaito, viskas puiku. nors, OK OK, esu už verbatimus, kad ir kaip ten.

 16. Martynas parašė:

  oranziniai buvo geri, kol 2 kartus is eiles nusipirkus nesuveike. o pazystami…..(?)
  visi sitam kaimelyje juk pazystami…. vieni daugiau kiti maziau… o siaip kas vinco is cia rasanciu nepazysta tas kaimo jurgis….. 😀

 17. Polububijus parašė:

  Visko gali būti. Lietuva maža šalis 😀

 18. Liukas parašė:

  Šaip straipsnis labai geras. Polububijus , kaip visalaik puikiai parašė. Daugiau tokiu straipsniu Polubijau. O jai kam idomu štai diskų atsiradimo istorija >http://lt.wikipedia.org/wiki/DVD. Ačiu tau Polububijau , kad padejai idomiai prastumti laiką.

 19. Polububijus parašė:

  Oi, Liukai, tu tikras komentarų teroristas.

 20. Martynas parašė:

  jo. aciu tau….. uz siluma ir meile blogeriams….

 21. vycka parašė:

  na tie oranziniai is maximos sitos firmos man ir nepatinka, isirasyt isiraso, bet poto pats dvdrom nevisad juos paima is pirmo karto… buva ir su verbatim kurijozu…

 22. as parašė:

  Kazin galetu but ir man tokia problema kaip auksciau aprasyta?Visada rase visokius diskus,kol nereikejo perrasyt windows’u.Nunesiau pas draugeli,atrodo viskas gerai tik neiseina cd yrasyt.Dvd visai neskaito….

 23. Polububijus parašė:

  @as
  Tikriausia trūksta kažkokių driverių, arba DVD romas nustatytas kaip CD įrenginys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *