Prieš pakratant kojas | The Bucket List

Prieš pakratant kojas | The Bucket List Jau gana ilgai nebuvau kine, todėl vakar šią „klaidą“ ištaisiau. Planavau žiūrėti Šoklį Jumper, bet atėjęs į Vingį pamačiau, kad dominuoja filmai apie pagyvenusius žmones. Pamąstęs, kad perdėtų efektais filmų nemėgstu, nusprendžiau žiūrėti senukus. Rinkausi tarp Prieš pakratant kojas ir ŠIOJE ŠALYJE NĖRA VIETOS SENUKAMS. Pirmasis variantas man pasirodė patrauklesnis 🙂

Trumpas aprašymas

Dviem sunkiai sergantiems pensininkams gyventi liko nebedaug. Taip sutampa, kad ir milijonieriui Edvardui Koului (Jack Nicholson), ir mechanikui Karteriui Čamberiui (Morgan Freeman) paskutines gyvenimo dienas tenka praleisti toje pačioje pasmerktųjų ligonių palatoje. Netrukus abu vyrukai išsiaiškina turintys po tokį patį norą: savo likusį laiką praleisti taip, kaip visą gyvenimą svajojo. Bendraminčiai sudaro viso gyvenimo norų sąrašą, pabėga iš ligoninės ir leidžiasi į nepamirštamą nuotykių kupiną kelionę. Naujieji draugai spalvingai ir su jausmu leidžia dienas. Į savo išradingą programą bičiuliai įtraukia dalyvavimą kraują kaitinančiose automobilių lenktynėse „Formulės“ trasoje, gigantiškų ikrų porcijų valgymą, nepamištamą šokį su parašiutu, azartišką pokerį kazino Monte Karle, Indijos ir Nepalo aplankymą. Kiekvienas draugų nuotykis reiškia dar vieną pliusuką jų suplanuotų žygių sąraše.

“Prieš pakratant kojas“ patiks subtilaus humoro mėgėjams. Filme juodasis humoras dera su svarbiomis filosofinėmis, tikėjimo, būties temomis.

cinema.lt

Tiesiai prie reikalo.
Siužetas man patiko. Daugelį norų iš senukų sąrašo norėčiau įgyvendinti pats. Subtilus humoras man nepasirodė kvailas. Kaip tik pasakyčiau patiko. Kaip ir dera gerai komedijai, labai aiški siužeto liniją leidžianti atsipalaiduot ir nusišypsot.

Filmas nufilmuotas labai paprastai (kalbu apie operatorinį darbą) ir įdomiai. Efektų buvo nedaug, kas labai džiugino. Kai senukai šoko su parašiutais, vietomis lyg ir įžiųrėjau triuką su Blue/Green/Red screen’ų (?).

Filmą vertinčiau 8/10, filmo galas galėtų būti labiau užsuktas, bet jokiu būdu ne „HAPPY END“.


2008-04-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *